Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Postanowił zemścić się na znajomym dokonując na nim rozboju. Recydywista tymczasowo aresztowany

Data publikacji 25.07.2022

38-latek został w czwartek wieczorem zatrzymany przez policjantów kryminalnych drugiego komisariatu z Wałbrzycha i odpowie przed sądem za dokonanie rozboju. Mężczyzna najpierw pobił swojego znajomego, a następnie zabrał mu telefon komórkowy. Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na najbliższe 2 miesiące. Działał w warunkach recydywy.

Kilka dni temu sprawca zauważył na pl. Tuwima w Wałbrzychu swojego znajomego, z którym był od pewnego czasu w konflikcie. 38-latek zbliżył się niepostrzeżenie do 35-latka i zaatakował, uderzając pięścią w tylna część głowy - w ten sposób doprowadzając go do stanu bezbronności - a następnie ukradł mu telefon komórkowy o wartości 500 zł.

Zastraszony 35-latek ostatecznie zgłosił sprawę policjantom drogiego komisariatu dopiero dzień później. Funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego z tej jednostki po otrzymaniu informacji o rozboju rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie miejsca pobytu sprawcy. Działania przeprowadzone przez mundurowych pozwoliły na zatrzymanie przestępcy jeszcze w czwartkowy wieczór przy ul. Wyszyńskiego na Piaskowej Górze.

Mężczyzna usłyszał już zarzut rozboju. Teraz grozi mu kara nawet 18 lat pozbawienia wolności, gdyż popełnił czyn zabroniony w warunkach powrotu do przestępstwa. Sąd Rejonowy w Wałbrzychu w stosunku do podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 najbliższych miesięcy. 20-latek trafił do Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie. Policjanci w toku wykonanych czynności odzyskali skradziony telefon, który mężczyzna zdążył już zastawić w lombardzie.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony