Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pięć osób zatrzymanych w związku z włamaniem do mieszkania. Wałbrzyscy policjanci odzyskali część skradzionego mienia

Data publikacji 25.07.2022

W środę wieczorem policjanci drugiego komisariatu z Wałbrzycha otrzymali zgłoszenie o włamaniu do mieszkania. Po splądrowaniu pomieszczeń łupem sprawców padł m.in. sprzęt elektroniczny. Funkcjonariusze w toku wykonanych bezpośrednio po zgłoszeniu czynności jeszcze tego samego dnia zatrzymali trzy osoby – dwie kobiety oraz mężczyznę. Kolejnych dwóch podejrzanych wpadło w ręce mundurowych w ciągu następnych 48 godzin. U jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli część skradzionego mienia. Cała piątka i stanie teraz przed sądem.

Wałbrzyscy funkcjonariusze drugiego komisariatu otrzymali zgłoszenie od mieszkańców budynku przy ul. Piłsudskiego 20 lipca po godzinie 19:00. Ze splądrowanych pomieszczeń zniknęły telewizor, mniejsze urządzenia elektroniczne oraz środki chemii gospodarczej. Wartość strat oszacowana została na 2,5 tysiąca złotych. Przeprowadzone czynności na miejscu zdarzenia pozwoliły na wytypowanie osób odpowiedzialnych za popełnienie przestępstwa. Kwestią czasu było ich zatrzymanie.

Jeszcze tego samego dnia w ręce policjantów kryminalnych oraz prewencji na terenie Boguszowa-Gorc wpadło troje podejrzanych – 29-letni mężczyzna oraz dwie 39-letnie kobiety. Następnego popołudnia w ręce funkcjonariuszy wpadł natomiast 36-latek, a ostatni z podejrzanych wiedząc, że nie uniknie zatrzymania, w piątkowe popołudnie sam zgłosił się na komisariat. Podczas czynności funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli skradziony telewizor.

Wszyscy podejrzani podczas przesłuchania złożyli wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony