Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

POKAZ TRESURY PSA SŁUŻBOWEGO, SZKOLENIE Z ZASAD UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY, KONKURS RUCHU DROGOWEGO I WIELE INNYCH ATRAKCJI CZEKAŁO NA UCZESTNIKÓW „ BEZPIECZNEGO” PIKNIKU

Data publikacji 25.07.2022

Lubańscy policjanci wraz mundurowymi z Zakładu Karnego z Zaręby, strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu, instruktorami strzelectwa z BZ Academy Strzelnica Desort Storm w Radostowie Średnim oraz załogą Przystani Żeglarskiej „Izery” aktywnie włączyli się w festyn w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Lubański Pan Walery Czarnecki.

Przystań Żeglarska „Izery” w Suchej w miniony piątek zmieniła się w plac zabaw. Nad piknikiem Patronat Honorowy objął Starosta Lubański Pan Walery Czarnecki, który otworzył to ważne wydarzenie. Na każdego uczestnika pikniku czekało wiele atrakcji. Policja, Straż Pożarna, Służba Więzienna oraz instruktorzy strzelectwa przygotowali pokazy sprzętu, który na co dzień wykorzystywany jest w służbie oraz przeprowadzali warsztaty tematyczne, podczas których omawiali i uprzedzali dzieci i młodzież przed zagrożeniami, w tym korzystania ze zbiorników wodnych bez opieki osoby dorosłej.

Stoisko policyjne z Komisarzem Lwem otworzyło się już o godzinie 13.00. Mundurowi z Ogniwa Ruchu Drogowego lubańskiej policji, przygotowali dla najmłodszych quizy, zagadki związane z ruchem drogowym. Nie zapomnieli także o opiekunach dzieci i seniorach, którym przybliżono tematykę oszustw na „wnuczka„ i „policjanta”.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Leśnej przeprowadzili pokaz udzielania pierwszej pomocy, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Przewodnik psa służbowego z Zakładu Karnego z Zaręby przygotował pokaz użycia psa wykorzystywanego w codziennej służbie.
„Wisienką na torcie” był przyjazd instruktorów strzelectwa, którzy w bardzo merytoryczny i bezpieczny sposób opowiadali o swojej pasji. Nieodzownym elementem imprezy była pomoc załogi Przystani Żeglarskiej „Izery”, każdy z uczestników mógł zjeść pyszną watę cukrową oraz wspaniałą strażacką grochówkę przygotowaną przez bosmana. Piknik zakończył się pokazem pojazdów służbowych wszystkich służb uczestniczących w imprezie.

Możemy jednoznacznie stwierdzić, że bezpieczeństwo, nauka i zabawa są nieodzownym elementem tegorocznych wakacji.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Lubaniu
asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel. 660 402 169

  • festyn policyjny nad wodą
  • festyn policyjny nad wodą
  • festyn policyjny nad wodą
  • festyn policyjny nad wodą
Powrót na górę strony