Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł 20 rowerów, a został zatrzymany przez wrocławskich policjantów przy próbie zrabowania tego ostatniego

Data publikacji 26.07.2022

Dzielnicowi z wrocławskich Krzyków zatrzymali mieszkańca stolicy Dolnego Śląska, udaremniając jednocześnie próbę kradzieży roweru spod jednego z parków wodnych. Policjanci Zespołu dw. z Przestępczością p-ko Mieniu Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego komisariatu z Krzyków, a także Wydziału Kryminalnego komendy miejskiej, w wyniku dalszych czynności z podejrzewanym ustalili, że w okresie skradł w sumie 20 rowerów o łącznej wartości blisko 65 tys. zł. Funkcjonariusze odzyskali również jeden ze skradzionych przez niego jednośladów o wartości 4000 zł. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany celem odbycia wcześniej orzeczonej kary pozbawienia wolności w związku z trzema wyrokami sądów, a do odsiadki ma łącznie ponad 2 lata.

Funkcjonariusze z Krzyków otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który przy wrocławskim aquaparku usiłuje ukraść stojący tam jeden z rowerów. W związku z tym policjanci niezwłocznie przyjechali pod centrum sportowo-rekreacyjne i zauważyli mężczyznę, który znajdował się przy stojakach na rowery. W chwili, gdy jeden z mundurowych skierował się w jego stronę, mężczyzna zdjął przecięte uprzednio zabezpieczanie, wsiadł na rower i próbował na nim odjechać.

Na widok policjantów 37-latek zeskoczył z roweru i próbował uciekać pieszo. Już po chwili został zatrzymany przez interweniujących dzielnicowych. W trakcie zatrzymania funkcjonariusze ujawnili przy nim m.in. nożyce do cięcia metalu.

Zatrzymany wrocławianin był już dobrze znany Policji, a na swoim koncie miał liczne kradzieże. Sprawdzenie w systemach policyjnych wskazały, że jest on poszukiwany, gdyż w jego sprawach zapadły już trzy prawomocne wyroki sądów we Wrocławiu. Łącznie za swoją kryminalną „działalność” musi odbyć karę ponad 2 lat pozbawienia wolności.

W trakcie czynności 37-latek przyznał się do innych kradzieży jednośladów, na terenie całego Wrocławia. Policjanci Zespołu dw. z Przestępczością p-ko Mieniu Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego komisariatu z Krzyków oraz Wydziału Kryminalnego komendy miejskiej, ustalili, że w okresie od maja do lipca br. skradł w sumie 20 rowerów o łącznej wartości blisko 65 tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali również jeden ze skradzionych przez niego jednośladów o wartości 4000 zł.

Zatrzymany złodziej trafił do więzienia. Oprócz zasądzonych już wyroków odpowie dodatkowo za liczne kradzieże, które udowodnili mu policjanci. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. szt. Rafał Jarząb
tel. 693 403 817

Powrót na górę strony