Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pilnuj swojego mienia. Złodzieje potrafią wykorzystać zaledwie chwilę, aby wzbogacić się czyimś kosztem, co pokazuje przykład z Bolesławca

Data publikacji 26.07.2022

O tym, że nawet na kilka sekund nie można spuścić z oka swoich rzeczy przekonał się pewien mieszkaniec Bolesławca. Podczas załatwiania spraw w jednym z banków na chwilę bez nadzoru pozostawił swój kask motocyklowy. Ten moment wykorzystał inny klient placówki, który ukradł kask i przez nikogo niepokojony opuścił bank. Powiadomieni o tym zdarzeniu bolesławieccy policjanci bardzo szybko ustalili personalia złodzieja. Sprzęt został odzyskany, a 49-letni wielbiciel nieswojego mienia poniesie konsekwencje popełnionego przez siebie przestępstwa.

Warto mieć stały nadzór nad posiadanymi przez siebie rzeczami. Niestety, ale wśród nas żyje sporo osób, które za nic mają prawo oraz normy moralne i wykorzystują każdą okazję, aby wzbogacić się czyimś kosztem. To smutne, że musimy być nieufni wobec obcych i cały czas bacznie obserwować posiadane przedmioty, co pokazuje przykład z Bolesławca, gdzie doszło do kradzieży sprzętu motocyklowego.

Sprawca wykorzystał moment, kiedy motocyklista podpisywał dokumenty, a kask o wartości 750 złotych, leżał w jednym z pomieszczeń dostępnych dla klientów. Kiedy mężczyzna załatwił wszystkie formalności i chciał wyjść, wówczas zorientował się, że nie ma jego kasku. 

Poszkodowany natychmiast zgłosił się do najbliższej jednostki Policji, a doświadczeni funkcjonariusze bardzo szybko ustalili, kto może stać za kradzieżą. 49-letni mieszkaniec gminy został zatrzymany, a schowany w użytkowanej przez niego piwnicy kask wrócił do prawowitego właściciela.

Zatrzymany mężczyzna musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami swojego zachowania. Kradzież, a o takim przestępstwie jest mowa w tym przypadku, to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności nawet na okres 5 lat. 

Kolejny raz przypominamy, aby posiadane przez siebie przedmioty odpowiednia pilnować i najlepiej zabezpieczać. Jeśli mamy rower, zawsze zapinajmy go do stojaka, nawet jeśli musimy go zostawić bez nadzoru choćby na minutę. Jeśli mamy przy sobie plecak, torbę czy portfel z dokumentami, nie odkładajmy go na bok np. podczas pakowania zakupów przy kasie. Jeśli wychodzimy z mieszkania wyrzucić śmieci, również na wszelki wypadek przekręćmy klucz w zamku. Złodziej, jak pokazuje przykład z Bolesławca, wykorzysta każdy moment. Nie dajmy mu tej możliwości!

mł. asp. Krzysztof Marcjan

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

Powrót na górę strony