Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W trosce o bezpieczeństwo policjanci powiatu kłodzkiego kontrolują akweny

Data publikacji 26.07.2022

Kłodzcy policjanci nieustannie czuwają nad bezpieczeństwem osób przebywających nad wodą i obszarach przywodnych. Mundurowi w ramach realizacji kampanii „Bezpieczny wypoczynek nad wodą”, „Bezpieczne wakacje” sprawdzają między innymi czy na terenie akwenów znajduje się prawidłowe oznakowanie, czy osoby wypoczywające przestrzegają regulaminu kąpielisk i bezpiecznie korzystają z infrastruktury obiektów oraz kąpieli wodnych.

Wakacje trwają, a słoneczna aura przyciąga nad wodę wielu amatorów tej formy spędzania wypoczynku. Działając na rzecz bezpieczeństwa wypoczywających nad wodą, policjanci z powiatu kłodzkiego systematycznie kontrolują akweny i kąpieliska w swoich rejonach służbowych.
Przypomnijmy, że wspominane kontrole — w ramach ogólnopolskich kampanii pn. „Bezpieczny wypoczynek nad wodą”, „Bezpieczne wakacje” - prowadzone są przez policjantów od początku wakacji. Mundurowi sprawdzają między innymi czy na terenie akwenów znajduje się prawidłowe oznakowanie, czy osoby wypoczywające przestrzegają regulaminu kąpielisk i bezpiecznie korzystają z infrastruktury obiektów oraz kąpieli wodnych.

Policjanci swoim nadzorem obejmują także „dzikie kąpieliska”, na terenie których dochodzi najczęściej do utonięć i niebezpiecznych zdarzeń. Kontrole prowadzone w przeciągu ostatnich dni nie wykazały nieprawidłowości.

Pamiętajmy, że nad wodą liczy się wzmożona uwaga, ostrożność i przezorność wszystkich wypoczywających. Przecenianie własnych możliwości podczas kąpieli, brak należytej opieki nad dziećmi czy spożywanie alkoholu mogą doprowadzić do niebezpiecznych, a nawet tragicznych w skutkach zdarzeń.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529
 

Powrót na górę strony