Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

To już kolejne spotkanie z policjantami, tym razem jego łupem padł wózek inwalidzki

Data publikacji 27.07.2022

Jeleniogórscy funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kradzież, której dopuścił się w warunkach, tzw. recydywy. Mężczyzna był już wielokrotnie zatrzymywany przez funkcjonariuszy za podobne czyny. Tym razem jego łupem padł wózek inwalidzki o wartości 1000 złotych, skradziony z placówki medycznej w Kowarach. Policjanci odzyskali mienie i przekazali je właścicielowi. Zgodnie z aktualnymi przepisami przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach  ustalili, a następnie zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kradzież.

Z informacji uzyskanych przez funkcjonariuszy do zdarzenia doszło 25 lipca w jednej z placówek medycznych w Kowarach. 29-latek od pracownika podmiotu leczniczego uzyskał informacje o miejscu, w którym znajdują się wózki inwalidzkie, po czym zabrał jeden z nich i opuścił placówkę. Wartość tego pojazdu, przeznaczonego do poruszania się osób niepełnosprawnych została oszacowana na 1000 złotych.

Policjanci powiadomieni o zdarzeniu rozpoczęli poszukiwanie mężczyzny, który dopuścił się tego czynu. W tej sprawie zostały zabezpieczone nagrania z kamer monitoringu, na podstawie których funkcjonariusze bez trudu rozpoznali sprawcę kradzieży. Okazał się nim dobrze im znany

29-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego. Mężczyzna został zatrzymany, a skradziony wózek funkcjonariusze ujawnili w jego miejscu zamieszkania. Mężczyzna nie potrafił w sposób racjonalny wytłumaczyć, dlaczego go ukradł.

Zgodnie z aktualnymi przepisami przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą 5 lat pozbawienia wolności. Jednak w przypadku powrotu do przestępstwa kara ta może wzrosnąć o połowę górnej granicy. O losie 29-latka zadecyduje teraz sąd.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony