Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant ze zgorzeleckiej komendy z wizytą u przedszkolaków

Data publikacji 27.07.2022

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjant z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy odwiedził przedszkole „Miasto dzieci”. Funkcjonariusz przypomniał dzieciom nie tylko zasady bezpiecznego wypoczynku, ale omówił również jak należy poruszać się po drodze, jak zachować się wobec nieznanych osób oraz jak należy reagować, gdy spotkamy się z agresywnym zwierzęciem. Na zakończenie niezwykle miłego spotkania dzieci otrzymały drobne upominki oraz elementy odblaskowe.

Spotkania z dziećmi i młodzieżą mają niewątpliwie wpływ na podnoszenie poziomu świadomości na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa. Tym razem w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjant ruchu drogowego ze zgorzeleckiej komendy odwiedził podopiecznych przedszkola „Miasto dzieci”. 

W związku z trwającymi wakacjami funkcjonariusz z maluchami rozmawiał na temat zasad, jakich należy przestrzegać wypoczywając nad wodą. Przypomniał dzieciom, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, o tym, że warto korzystać z kasków ochronnych podczas poruszania się rowerem lub hulajnogą i że podróżując samochodem, zawsze trzeba mieć zapięte pasy bezpieczeństwa i siedzieć w odpowiednim foteliku. Mundurowy zachęcał najmłodszych do używania elementów odblaskowych, które znacznie zwiększają bezpieczeństwo na drodze. 

Kolejnym tematem poruszonym przez zgorzeleckiego funkcjonariusza był sposób zachowania się w kontaktach z obcymi ludźmi. Policjant opowiedział maluchom, co należy zrobić, gdy ktoś puka do drzwi, a dorosłych nie ma w domu oraz jak należy zachować się gdy zaczepia nas obca osoba. Omówił również prawidłową reakcję podczas spotkania z niebezpiecznym zwierzęciem np. dużym i agresywnym psem.

Najmłodsi dowiedzieli się także na czym polega służba policjanta, a ten przypomniał, że jeśli potrzebujemy pomocy, to zawsze możemy się zwrócić do funkcjonariusza w charakterystycznym granatowym mundurze. Duża atrakcją była możliwość zajęcia miejsca za kierownicą radiowozu oraz poznania jego wnętrza i wyposażenia. 

Na zakończenie wszystkim przedszkolakom policjant wręczył drobne upominki oraz odblaskowe zawieszki. W zamian otrzymał podziękowania przygotowane przez przedszkolaków oraz ich opiekunów.

mł. asp. Krzysztof Marcjan

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294 

Powrót na górę strony