Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Schował w zamrażarce między warzywami ponad 320 porcji handlowych amfetaminy

Data publikacji 28.07.2022

Policjanci z powiatu kłodzkiego zatrzymali 36-latka podejrzanego o przestępstwo narkotykowe i zabezpieczyli znaczną ilość środków odurzających w postaci amfetaminy. Narkotyki ukryte były w zamrażarce pomiędzy warzywami, ale nie zmyliło to policjantów, bo szybko je zauważyli i zabezpieczyli. Podejrzanemu grozić może teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Ponad 320 porcji środków odurzających nie trafi na czarny rynek dzięki działaniom policjantów, którzy realizując czynności zmierzające do zwalczania przestępczości narkotykowej, zabezpieczyli niedozwolone substancje w jednym z mieszkań na terenie powiatu kłodzkiego.

Funkcjonariusze zatrzymali też w tej sprawie 36-latka, bezpośrednio po tym, jak przeprowadzili kontrolę w jego miejscu zamieszkania. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez podejrzanego, policjanci ujawnili i zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków. Mężczyzna zapewniał policjantów, że są one wyłącznie na jego użytek.

Amfetamina ukryta była w zamrażarce pomiędzy warzywami. Łącznie policjanci zabezpieczyli środki odurzające w ilości ponad 320 porcji handlowych.

Po zakończeniu policyjnych czynności w tej sprawie mężczyzna został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Kłodzku, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków i ustalają także, czy zatrzymany zajmował się ich dystrybucją.

Za naruszenie przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony