Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Wyhamuj w porę” to hasło wspólnych działań radwanickich dzielnicowych i pracowników socjalnych

Data publikacji 28.07.2022

W siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radwanicach odbyło się spotkanie profilaktyczne z udziałem dzielnicowego sierż. szt. Adama Kasperskiego pn. „Wyhamuj w porę”. Celem akcji była inauguracja inicjatywy, która zmierza do uświadamiania mieszkańców gminy Radwanice o tym, jakie zagrożenia niosą ze sobą wszelkiego rodzaju uzależnienia.

Kontroluję to, co robię. W każdej chwili mogę przestać, ale robię to, bo sprawia mi przyjemność.” W taki sposób rozumują ludzie uzależnieni, niezdolni do rezygnacji z zażywania substancji lub wykonywania czynności, które pozwalają zapomnieć o codziennych trudnościach. Uzależnienia zaczynają się niewinnie: jeden kieliszek, jeden papieros, jeszcze godzinka przy komputerze itd.

Przeciwdziałanie jest jednym z priorytetów dzielnicowych i pracowników socjalnych, dlatego Ośrodek Pomocy Społecznej z Radwanic wspólnie z dzielnicowym sierż. szt. Adamem Kasperskim zainicjowali spotkanie pn. „Wyhamuj w porę”. Oprócz dzielnicowego, który przybliżył zgromadzonym konsekwencje prawne, które mogą wyniknąć z wszelkiego rodzaju uzależnień, w spotkaniu uczestniczyła także instruktor ds. uzależnień, która opowiedziała o tym czym jest uzależnienie, jak używki działają na organizm - zwłaszcza młodego człowieka. Głos zabrała także Kierownik GOPS Radwanice, Emilia Zagórniak, która wskazała miejsca, gdzie osoby uzależnione mogą uzyskać pomoc na terenie gminy Radwanice.

Podczas spotkania został nagrodzony 6-letni Karol Fiodorec, który zwyciężył w innej akcji profilaktycznej dotyczącej szeroko pojętego bezpieczeństwa, a konkretnie w konkursie plastyczno-fotograficznym pt. „Czas wolny… bezpieczny czas”. Serdecznie gratulujemy!

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Polkowicach
mł. asp. Przemysław Rybikowski
tel. 600 229 096

Powrót na górę strony