Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwukrotnie podjechał na stację benzynową, zatankował paliwo i nie zapłacił. Teraz odpowie przed sądem

Data publikacji 29.07.2022

Dwukrotnie w krótkim czasie podjechał różnymi samochodami osobowymi pod dystrybutory na jedną ze stacji benzynowych w Wałbrzychu, zatankował paliwo i odjechał nie płacąc za nie. Mieszkaniec Dzierżoniowa myślał, że uda mu się uniknąć odpowiedzialności za popełnione czyny. W miniony poniedziałek wpadł w ręce funkcjonariuszy. 48-latek został zatrzymany przez policjantów z wałbrzyskiej komendy miejskiej i poniesie konsekwencje swojego zachowania.

Działania operacyjne przeprowadzone przez wałbrzyskich policjantów Komisariatu II pozwoliły na zatrzymanie sprawcy kradzieży. Realizacja została przeprowadzona w godzinach popołudniowych przy ul. Psie Pole w Wałbrzychu. Mieszkaniec Dzierżoniowa typowany przez funkcjonariuszy jako sprawca przestępstwa, przebywał wówczas w odwiedzinach u znajomego.

Policjanci na podstawie przeprowadzonej pracy operacyjnej i zebranym dowodom, udowodnili podejrzanemu 48-latkowi, że pomiędzy 5 a 14 kwietnia tego roku - działając w krótkich odstępach czasu - dwukrotnie różnymi pojazdami pojawił się na tej samej stacji benzynowej przy ul. Świdnickiej w Wałbrzychu, gdzie zatankował paliwo i nie płacąc za nie odjechał, powodując tym samym straty na łączną kwotę ponad 500 złotych.

Mieszkaniec Dzierżoniowa podczas czynności procesowych złożył obszerne wyjaśnienia, w których przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. 48-latek stanie teraz przed sądem. Warto przypomnieć, że przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet na 5 lat. 

mł. asp. Krzysztof Marcjan

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony