Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Data publikacji 29.07.2022

Dzisiaj na terenie Dolnego Śląska policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Ich genezą jest troska o bezpieczeństwo w szczególności pieszych i kierujących rowerami, czyli tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim.

Funkcjonariusze zwracać będą szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też bacznie przyjrzą się, czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Policjanci więcej uwagi poświęcą również wykroczeniom powstających na relacji kierujący samochodami, a użytkownicy pojazdów jednośladowych.

Aura sprzyja korzystaniu z tych ostatnich a kierujący nimi, jak każdy uczestnik ruchu drogowego, są zagrożeni różnego rodzaju wypadkami. Powinni pamiętać, że mniejsze gabaryty jednośladów utrudniają innym ich spostrzeżenie. Każdy z nich powinien mieć świadomość możliwości bycia niezauważonym na drodze przez innego uczestnika ruchu drogowego. Tym samym sposób poruszania się po drodze powinien być dostosowany do warunków ruchu, wszystko po to, aby zmniejszać ryzyko wypadku.

Kierujący samochodami powinni zwiększyć swoją uwagę w szczególności przy przejazdach dla rowerzystów i skrzyżowaniach, gdzie z uwagi na kolizyjne przecinanie się kierunków ruchu ryzyko powstania wypadku drogowego jest duże.

Policjanci obejmą szczególnym nadzorem miejsca, które są szczególnie niebezpieczne, gdzie ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń drogowych jest największe. 

Mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, działania tego typu będą kontynuowane. 

mł. asp. Krzysztof Marcjan

Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony