Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bolesławieccy policjanci codziennie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców. Sprawdzali czy w zaparkowanych autach nie ma dzieci albo zwierząt

Data publikacji 29.07.2022

Wakacyjna pogada nadal dopisuje, a wysokie temperatury mogą być dużym zagrożenie dla osób pozostających w zamkniętym samochodzie. Mundurowi pełniący służbę na ulicach Bolesławca oraz przyległych miejscowości, zaglądają do zaparkowanych pojazdów, aby sprawdzić czy środku nie ma pozostawionych dzieci albo zwierzaków, którym może grozić niebezpieczeństwo.

Choć upały delikatnie zelżały, to nadal dają się we znaki w całej Polsce. Urlopowicze cieszą się z letniej pogody, ale ta może też być zagrożeniem dla niektórych osób, zwłaszcza seniorów i dzieci. Dolnośląscy policjanci przypomnianą, że wysokie temperatury mogą zagrażać życiu, dlatego np. idąc na zakupy, czy załatwiając inne sprawy, bezwzględnie nie wolno pozostawiać w samochodzie dziecka lub zwierzaka, nawet na kilka minut. 

Mundurowi w ramach akcji pn. „Bezpieczne Wakacje”, poza kontrolami akwenów i miejsc wypoczynku letniego, sprawdzają również samochody pozostawione na parkingach.

Przed nami kolejne dni z wysokimi temperaturami, dlatego bądźmy skupieni nie tylko za kierownicą na drodze, ale również poza nią. W te upalane dni szczególnie zadbajmy o dzieci, seniorów i zwierzęta.

Widząc pozostawione w pojeździe dziecko reaguj i natychmiast zadzwoń na numer alarmowy 112.

- Rozejrzyj się, właściciel samochodu może być w pobliżu!

- Podczas rozmowy telefonicznej uważnie słuchaj oraz wykonuj polecenia dyspozytora numeru alarmowego lub policjanta. Być może usłyszysz polecenie, aby dla ratowania życia wybić w samochodzie szybę.

- Jeżeli to możliwe, zostań na miejscu do czasu przyjazdu służb czy pojawiania się właściciela pojazdu.

Nie bądź obojętny! Reaguj!

mł. asp. Krzysztof Marcjan

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

Powrót na górę strony