Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seryjny włamywacz w rękach jeleniogórskich policjantów

Data publikacji 29.07.2022

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię przestępstw przeciwko mieniu. Ma on na swoim koncie kradzieże i włamania. Funkcjonariusze ustalili, że łącznie od marca do lipca br. 30-latek dopuścił się w Jeleniej Górze co najmniej 10 takich czynów. Jego łupem padło mienie o wartości kilkunastu tysięcy złotych. Część skradzionych przedmiotów mundurowi odzyskali. Teraz za popełnione przestępstwa zatrzymany odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 30-latka podejrzanego o serię przestępstw przeciwko mieniu.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna od marca do lipca 2022 roku dopuścił się w Jeleniej Górze co najmniej 10 przestępstw. Włamywał się i okradał piwnice oraz garaże, skąd jego łupem padły rowery, hulajnoga elektryczna, elektronarzędzia, skrzynki z narzędziami i inne przedmioty. Ponadto 30-latek ukradł katalizatory z czterech pojazdów zaparkowanych na terenie osiedla Zabobrze. Łączne straty pokrzywdzonych, spowodowane jego przestępczym procederem, oszacowano na kilkanaście tysięcy złotych.

Kryminalni z jeleniogórskiej komendy miejskiej na podstawie zebranych informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali 30-latka jako podejrzewanego o popełnienie wspomnianych czynów. W wyniku podjętych w tej sprawie czynności, policjanci odnaleźli część skradzionego mienia w mieszkaniu jeleniogórzanina.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i ustalają kolejnych pokrzywdzonych. Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony