Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

27-latek odpowie za udzielanie oraz posiadanie znacznych ilości narkotyków

Data publikacji 01.08.2022

W miniony czwartek oławscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali mężczyznę posiadającego przy sobie środki odurzające. Znaczne ich ilości ujawniono również w mieszkaniu zatrzymanego. Teraz o losie mężczyzny zadecyduje sąd.

28 lipca policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oławie, realizując sprawę operacyjną, zatrzymali 27-letniego mieszkańca województwa opolskiego, który posiadał przy sobie środki zabronione przez Ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii.

Podczas dalszych czynności, policjanci sprawdzili miejsce aktualnego pobytu mężczyzny, ujawniając w pokoju na stole wagę oraz pudełko z zawartością woreczka wypełnionego białym proszkiem. Test zabezpieczonej substancji wskazał jednoznacznie na amfetaminę.

Jak ustalili kryminalni, mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe. 27-latek został zatrzymany i przewieziony do oławskiej komendy, w sumie policjanci zabezpieczyli ponad 100 gramów amfetaminy.

Zatrzymany usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków oraz udzielania substancji psychotropowej, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Za te przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy może zostać zwiększona o połowę.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Oławie
st. asp. Wioletta Polerowicz
tel. 605 316 497

Powrót na górę strony