Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niestety, ale okazja czyni złodzieja. Policjanci zatrzymali kobietę, która ukradła portfel pozostawiony przez klienta na ladzie sklepowej

Data publikacji 01.08.2022

Miliccy policjanci zatrzymali kobietę, która ukradła portfel z zawartością pieniędzy i dokumentów. 37-latka wykorzystała chwilę nieuwagi i roztargnienie klienta jednego z miejscowych sklepów, który po dokonaniu zakupów pozostawił portfel na ladzie sklepowej. Niestety, to kolejny przykład potwierdzenia się znanego powiedzenia, że okazja czyni złodzieja. Zatrzymanej kobiecie grozi teraz kara nawet pozbawienia wolności.

W ostatnią sobotę w godzinach porannych miliccy policjanci zostali powiadomieni przez 31-letniego mieszkańca Milicza, że chwilę wcześniej w jednym z miejscowych sklepów robił zakupy i przez nieuwagę po ich zakończeniu, pozostawił na ladzie swój portfel, w którym były dokumenty osobiste oraz pieniądze w kwocie kilkuset złotych. Niestety, gdy pokrzywdzony zorientował się, że zostawił go w sklepie i wrócił po niego, portfela już nie było. Obsługa sklepu nie widziała pozostawionego portfela, co wskazywało na to, że ktoś mógł go ukraść. 

Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą. Na podstawie nagrania z monitoringu sklepowego ustalili rysopis kobiety, która mogła być sprawcą kradzieży. Policjanci pozyskali także informację, jakim samochodem odjechała spod sklepu, dlatego natychmiast pojechali do miejsca zamieszkania właścicielki Forda, którą okazała się być 37-letnia mieszkanka jednej z podmilickich miejscowości. 

Na miejscu jednak nikogo nie zastano. Policjanci postanowili dokonać sprawdzenia okolic Milicza w celu ustalenia miejsca przebywania podejrzewanej o kradzież. Po pewnym czasie na jednym z parkingów w centrum miasta policjanci zauważyli poszukiwanego Forda, a przy nim kobietę odpowiadającą wcześniej uzyskanemu rysopisowi. 

37-latka szybko przyznała się do kradzieży portfela. Wyjaśniła, że wyjęła z niego gotówkę, którą zdążyła już wykorzystać na własne potrzeby. Natomiast portfel z zawartością dokumentów wrzuciła do skrzynki pocztowej na terenie Milicza. W obecności policjantów i zatrzymanej pracownik Urzędu Pocztowego otworzył wskazaną przez nią skrzynkę pocztową, z której wyjęto portfel. Na szczęście wszystkie skradzione dokumenty zostały odzyskane. 

Zatrzymana kobieta została przewieziona do Komendy Powiatowej Policji w Miliczu, gdzie usłyszała zarzut dokonania kradzieży portfela z zawartością kilkuset złotych i dokumentów osobistych. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie – podejrzanej za dokonanie kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Krzysztof Marcjan

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507 135 830 

Powrót na górę strony