Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek ze skutkiem śmiertelnym w powiecie kłodzkim - policjanci apelują o rozwagę za kierownicą

Data publikacji 01.08.2022

Kłodzcy funkcjonariusze pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło w minioną sobotę na kłodzkim odcinku drogi krajowej nr 8, w miejscowości Boguszyn. Na skutek odniesionych obrażeń śmierć poniosła 61-letnia kobieta. Policjanci apelują o szczególną ostrożność i dostosowanie prędkości jazdy do obowiązujących limitów i warunków panujących na drodze.

Pomimo cyklicznie prowadzonych działań profilaktycznych i prewencyjno-kontrolnych oraz wielu policyjnych apeli o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności za kierownicą, wciąż dochodzi na polskich drogach do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. W minioną sobotę doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący samochodem marki Nissan, w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków, na łuku drogi stracił panowanie nad kierowanych pojazdem i doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem marki Ford.

Dwie pasażerki z pojazdu marki Nissan z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala, niestety trzecia z pasażerek tego auta, 61-letnia kobieta, pomimo podjętych działań reanimacyjnych, w wyniku doznanych obrażeń zmarła. Kierowca nissana został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich kierujących o bezpieczną jazdę. Zachowajmy ostrożność i rozwagę. Przypominamy o przepisach ruchu drogowego, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Musimy mieć świadomość, że najlepszym sposobem uniknięcia poślizgu na drodze jest zmniejszenie prędkości. Pamiętajmy o tym, że nasze bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od nas samych.

Wyprzedzajmy wyłącznie w miejscach dozwolonych. Zanim rozpoczniemy wykonywanie tego niezwykle wymagającego manewru, powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może zakończyć się dla nas bądź naszych bliskich utratą zdrowia a nawet życia.

W związku z tym tragicznym zdarzeniem kolejny raz policjanci zwracają się do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie zasad bezpieczeństwa i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony