Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Była nietrzeźwa i pomyliła gaz z hamulcem. Uszkodziła inny zaparkowany pojazd

Data publikacji 01.08.2022

Do 2 lat więzienia grozi 37-latce, która wsiadła nietrzeźwa do osobowego volkswagena. Kobieta pomyliła gaz z hamulcem, straciła panowanie nad swoim samochodem i uderzyła w inne zaparkowane auto. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje sąd.

W sobotę kilka minut przed godziną 4:00 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zostali wezwani na ulicę Iwaszkiewicza w Oławie. Z relacji zgłaszającego wynikało, że pod jego blokiem prawdopodobnie doszło do zdarzenia drogowego.

Na miejscu funkcjonariusze zastali kierującą osobowym volkswagenem, która znajdowała się przy uszkodzonym pojeździe. Kobieta miała trudności z logicznym wyjaśnieniem zaistniałej sytuacji. Badanie stanu trzeźwości wskazało, że 37-latka miała blisko 2,4 promila alkoholu w organizmie

To właśnie w takim stanie jak oświadczyła, postanowiła przeparkować pożyczony od znajomej samochód. Podczas tej krótkiej przejażdżki, pomyliła gaz z hamulcem, w wyniku czego przodem kierowanego pojazdu uderzyła w tył zaparkowanego samochodu marki Fiat oraz w pobliski budynek.

Kobieta została zatrzymana w policyjnym areszcie, a samochód zabezpieczony na parkingu strzeżonym. 37-latka musi się teraz liczyć z wysoką grzywną, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i karą pozbawienia wolności do 2 lat.

Kolejny raz przypominamy. Kierowco, nigdy nie wsiadaj za kierownicę pod wpływem alkoholu. To skrajna nieodpowiedzialność, za którą można zapłacić zdrowiem, a nawet życiem.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Oławie
st. asp. Wioletta Polerowicz
tel. 605 316 497

Powrót na górę strony