Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z wrocławskiej komendy uratowali życie nastolatce

Data publikacji 02.08.2022

Natychmiastowa reakcja policjantów z wrocławskiej komendy miejskiej zapobiegła tragedii, do której mogło dojść w ubiegłym tygodniu na terenie dzielnicy Fabryczna we Wrocławiu. Nastolatka, która zdecydowała się na desperacki krok w postaci odebrania sobie życia, zażyła w tym celu sporą ilość leków łącząc to z alkoholem. Tylko dzięki szybkiej i skutecznej reakcji policjantów cała sytuacja nie zakończyła się tragedią.

Szybka reakcja policjantów wrocławskiej komendy doprowadziła do odnalezienia nastolatki. Cała sytuacja miała miejsce w godzinach wieczornych ubiegłego tygodnia na terenie wrocławskiej dzielnicy Fabryczna. Dziewczyna opuściła miejsce zamieszkania, oświadczając matce, że nie chce dłużej żyć.

Nastolatka w tym celu zażyła sporą ilość leków dodając do tego alkohol. Wiedząc, że dziewczynie zagraża niebezpieczeństwo st. sierż. Maciej Ilnicki oraz sierż. Jagoda Posyniak natychmiast przystąpili do akcji poszukiwawczej, w wyniku której doszło do jej odnalezienia w okolicy autostradowej obwodnicy Wrocławia. Na miejsce wezwane zostało pogotowie ratunkowe, które zdecydowało o przewiezieniu nastolatki do szpitala celem udzielania odpowiedniej pomocy medycznej.

Na szczęście policjantom udało się w porę skutecznie zareagować, by zapobiec dalszym konsekwencjom desperackiego kroku nastolatki.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. Aleksandra Freus
tel. 693 403 817

Powrót na górę strony