Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kobieta siłą próbowała uwolnić swojego partnera z rąk policjantów, w efekcie razem skończyli w policyjnym areszcie

Data publikacji 02.08.2022

Wczoraj do policyjnego aresztu trafiła 18-letnia kobieta i jej 26-letni partner, którzy zostali zatrzymani przez jeleniogórskich policjantów. Mężczyzna podejrzewany jest o naruszenie zakazów sądowych, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, groźby wobec funkcjonariuszy oraz o zmuszanie ich do odstąpienia od czynności prawnych. Natomiast jego partnerka podejrzewana jest o naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz ich znieważenie. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 26-letniego mężczyznę  podejrzewanego o naruszenie zakazów sądowych, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, groźby karalne i zmuszanie funkcjonariuszy do odstąpienia od wykonywania czynności. Za kratki trafiła również  jego 18-letnia partnerka podejrzewana o naruszeni nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz ich znieważenie.

1 sierpnia około godziny 19.00 policjanci patrolując ulice Jeleniej Góry, zauważyli pojazd marki Mazda, którego kierujący na ich widok gwałtownie przyspieszył i skręcił w ulicę poprzeczną. Podejrzane zachowanie kierującego skłoniło policjantów do przeprowadzenia kontroli drogowej.
26-leni jeleniogórzanin próbował wprowadzić funkcjonariuszy w błąd, przesiadając się na siedzenie pasażera, udając, że to nie on kierował autem. Jego działanie nie odniosło zamierzonego skutku, gdyż w pojeździe było jeszcze 5 pasażerów, którzy potwierdzili, że to jednak 26-latek był kierowcą.  

W trakcie kontroli okazało się, że jeleniogórzanin kierował wbrew 2 zakazom sądowym, z których jeden obowiązuje go do 2025 roku, a w aucie zarejestrowanym na 5 osób podróżowało 6.

Ponadto od mężczyzny wyraźnie czuć było woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało 1 promil tej substancji w jego organizmie. Mężczyzna podczas zatrzymania był agresywny, wulgarny i groził funkcjonariuszom. W trakcie wprowadzania go do komisariatu, w celu wykonania niezbędnych czynności, na miejscu pojawiła się jego 18-letnia partnerka, która rzuciła się na policjantów, znieważając ich i naruszając ich nietykalność. Właśnie w taki sposób próbowała zmusić funkcjonariuszy do wypuszczenia 26-latka.

W efekcie para trafiła do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz przestępczy duet za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, mężczyźnie grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności, a jego partnerce za popełnione czyny nawet do lat 3.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony