Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł z narkotykami, odpowie również za nielegalne posiadanie amunicji

Data publikacji 03.08.2022

Wrocławscy wywiadowcy zainteresowani nerwowym zachowaniem młodych mężczyzn podjęli interwencję w rejonie Starego Miasta. Po raz kolejny nie zawiódł policyjny instynkt. Funkcjonariusze znaleźli przy jednym z nich środki odurzające, a jakby tego było mało, w trakcie sprawdzenia jego miejsca zamieszkania policjanci ujawnili amunicję nieznanego pochodzenia.

W ubiegłym tygodniu wrocławscy wywiadowcy w rejonie Starego Miasta podjęli czynności wobec młodych mężczyzn, którzy swoim zachowaniem wzbudzili ich zainteresowanie. W trakcie kontroli policjanci znaleźli przy jednym z nich środki odurzające. Po wstępnym badaniu policyjnym testerem okazało się, że jest to marihuana w ilości kilkudziesięciu porcji handlowych.

W wyniku dalszych czynności procesowych w miejscu zamieszkania podejrzanego mężczyzny ujawniono i zabezpieczono do dalszych badań balistycznych amunicję nieznanego pochodzenia w ilości 53 sztuk.

W tej sprawie osiemnastolatek usłyszał już zarzuty, posiadania amunicji bez wymaganego zezwolenia oraz posiadania środków odurzających wbrew przepisom ustawy.

Przypomnijmy, że posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, a posiadanie amunicji bez wymaganego zezwolenia do 8 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. Aleksandra Freus

tel. 693 403 817

Powrót na górę strony