Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oferował do sprzedaży konsole do gier, których nigdy nie posiadał. Oszukał kilkanaście osób na ponad 32 tys. zł

Data publikacji 03.08.2022

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mieszkańca Lubina podejrzanego o serię oszustw. Mężczyzna na jednym z internetowych portali oferował do sprzedaży konsole do gier. Osoby zainteresowane zakupem wpłacały pieniądze za zamówiony towar, jednak nie został on im dostarczony. Straty pokrzywdzonych wyniosły ponad 32 tysiące złotych. Teraz za swoje zachowanie 23-latek odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 23-letniego mieszkańca Lubina podejrzanego o serię oszustw.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna w okresie od 3 listopada do 23 grudnia ubiegłego roku oszukał kilkanaście osób. Na jednym z portali internetowych oferował do sprzedaży konsole do gier w cenie od 2200 do 2800 zł. Od zainteresowanych zakupem pobierał pieniądze, jednak z umowy się nie wywiązał i towaru kontrahentom nie dostarczył. W tej sprawie funkcjonariusze przedstawili mu 13 zarzutów. Straty pokrzywdzonych wyniosły ponad 32 tysiące złotych. Mieszkaniec Lubina był już notowany za podobne czyny.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

23-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony