Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zdążyli uratować mężczyznę, który miał myśli samobójcze

Data publikacji 03.08.2022

Jeleniogórscy policjanci nie dopuścili do popełnienia samobójstwa przez 31-letniego mężczyznę. Został on znaleziony przez funkcjonariuszy w nocy w samochodzie, w złym stanie psychicznym. Dzięki szybkiej reakcji policjantów nie doszło do tragedii. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia trafiła pod opiekę medyków.

3 sierpnia 2022 roku, około godziny 2.00 jeleniogórscy policjanci przyjęli zgłoszenie o zaginięciu 31-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego. Matka mężczyzny powiadomiła, że syn około godziny  21.00 wyszedł z domu, wsiadł do swojego samochodu i odjechał. 31-latek prawie dwie godziny późnej wysłał do swoje żony wiadomość, z której wynikało, że może targnąć się na swoje życie.

W związku z zagrożeniem życia i zdrowia mężczyzny jeleniogórscy policjanci ruszyli na jego poszukiwania. Niespełna dwie godziny od przyjęcia zgłoszenia funkcjonariusze w Piechowicach, zauważyli stojący poza drogą publiczną w pobliżu lasu samochód, którym poruszał się zaginiony. Kiedy podjechali do auta, zauważyli siedzącego w nim mężczyznę, którym okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego.

Na szczęście funkcjonariusze zdążyli z pomocą na czas. Mężczyzna potrzebował pilnej pomocy, dlatego też zaraz po interwencji został przekazany pod opiekę lekarzy.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony