Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca chciał wręczyć policjantom łapówkę. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem

Data publikacji 04.08.2022

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. 45-latek zaproponował policjantom 200 złotych za odstąpienie od czynności służbowych. Teraz grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Na terenie gminy Bystrzyca Kłodzka policjanci ruchu drogowego kłodzkiej komendy zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym. Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze szybko wyczuli, unoszącą się w powietrzu woń alkoholu. Okazało się, że mężczyzna kierował samochodem w stanie nietrzeźwości, mając ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna kierował samochodem bez prawa jazdy, ponieważ zostało ono wcześniej zatrzymane.

Podczas wykonywanych przez funkcjonariuszy czynności 45-latek usiłował wręczyć im korzyść majątkową w wysokości 200 złotych. Mężczyzna miał bowiem nadzieję, że uniknie odpowiedzialności karnej poprzez wręczenie policjantom łapówki. Sugerował funkcjonariuszom, że „możemy sprawę inaczej załatwić”. Funkcjonariusze  przestrzegali go przed takim zachowaniem i pouczając o zachowaniu zgodnym z prawem. Mężczyzna był jednak nieugięty i chciał przekupić mundurowych łapówką.

W rezultacie banknot został zabezpieczony do dalszych czynności, a 45-latek trafił do policyjnego aresztu celem wytrzeźwienia i wykonania z nim dalszych czynności.

Za przestępstwo polegające na próbie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom Policji w zamian za odstąpienie od wykonania czynności służbowych podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna poniesie także konsekwencje prawne związane z kierowaniem samochodem, będąc w stanie nietrzeźwości i bez wymaganych uprawnień, za co oprócz kary pobawienia wolności, grozi także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres nie krótszy niż 3 lata.
 
sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony