Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polish Bike Week w Karpaczu – mogą wystąpić utrudnienia w ruchu

Data publikacji 04.08.2022

Od 4 do 6 sierpnia 2022 roku w Karpaczu odbywa się zlot motocyklistów w ramach Polish Bike Week. To jedno z największych spotkań miłośników motocykli na Dolnym Śląsku. W trzydniowej imprezie uczestniczyć będzie kilka tysięcy fanów jednośladów, a Karpacz zamieni się w miasteczko motocyklowe. Jeleniogórscy policjanci w tym czasie czuwać będą nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników imprezy, mieszkańców oraz turystów przebywających w Karpaczu na wakacjach. W związku z tym wydarzeniem mogą wystąpić utrudnienia w ruchu - apelujemy o ostrożność!

Od 4 do 6 sierpnia bieżącego roku jeleniogórscy policjanci prowadzą działania prewencyjne, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, w związku z odbywającą się w Karpaczu imprezą - Polish Bike Week. W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczy kilka tysięcy miłośników motocykli oraz mieszkańcy i turyści, którzy spędzają wakacje w Karpaczu. Podczas imprezy odbędą się liczne koncerty, pokazy i parady, a w związku z tym mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

6 sierpnia w godzinach od 15:30 do 17:00 obędzie się parada motocykli, wówczas utrudnienia w ruchu mogą wystąpić na głównym ciągu komunikacyjnym – wzdłuż ul. Olimpijskiej, Konstytucji 3 Maja, Obrońców Pokoju, Karkonoskiej. Objazd został wyznaczony przez ul. Myśliwską i Kolejową.

Ponadto od 5.08.2022 roku od godziny 10:00 do 06.08.2022 roku do godziny 23:50 w związku z imprezą nieprzejezdna będzie ul. Obrońców Pokoju na odcinku od Komisariatu Policji w Karpaczu do ul. Skalnej – Wilczej. Objazd został wyznaczony przez ul. Konstytucji 3 Maja.
Policjanci w tych dniach dbać będą o bezpieczeństwo między innymi wszystkich uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze skupiać się będą zwłaszcza na eliminowaniu kierujących w stanie nietrzeźwości bądź będących pod wpływem podobnie działającego środka, dyscyplinowaniu kierowców, którzy nie stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości oraz wszystkich tych, którzy będą naruszać ład i porządek publiczny.

Jak zawsze apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony