Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek ze skutkiem śmiertelnym na terenie powiatu średzkiego. Apelujemy o ostrożność na drodze!

Data publikacji 05.08.2022

Dzisiaj w godzinach porannych na drodze krajowej nr 94 w rejonie skrzyżowania Juszczyn-Kadłub na terenie powiatu średzkiego, doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów, w którym śmierć na miejscu poniósł kierujący ciągnikiem rolniczym. Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności, a także o stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Tuż po godzinie 6:30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na 72 km drogi krajowej nr 94 w okolicach miejscowości Kadłub i Juszczyn. Przybyli na miejsce funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący ciągnikiem rolniczym marki Zetor chcąc zjechać z drogi krajowej w kierunku na Kadłub nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem ciężarowym Volvo wraz z naczepą, który poruszał się w kierunku Środy Śląskiej.

W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 56-latek kierujący ciągnikiem rolniczym. Kierujący pojazdem ciężarowym nie odniósł poważnych obrażeń. Na miejscu policjanci wykonali czynności procesowe pod nadzorem prokuratora z udziałem biegłego z zakresu wypadków drogowych. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz przyczyny tragicznego w skutkach wypadku. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego pojazdem ciężarowym, 32-letniego mieszkańca powiatu krapkowickiego. Mężczyzna był trzeźwy.

Policjanci apelują!

Pamiętajmy o właściwym przygotowaniu zarówno siebie jak i też swojego pojazdu do drogi. Skontrolujmy działanie świateł, stan opon, stan płynów eksploatacyjnych i działanie m.in. układu hamulcowego. Zadbajmy o to, aby pojazd wyposażony był m.in w trójkąt ostrzegawczy i gaśnicę.

Jednocześnie bardzo ważne jest, aby wsiadając za kierownicę być trzeźwym, wypoczętym i skoncentrowanym.

Przy spełnieniu powyższych zaleceń pozostaje już tylko pamiętać o zachowaniu rozwagi i zdrowego rozsądku na drodze. Bezwzględnie należy przestrzegać przepisów ruchu drogowego, a prędkość dostosować do warunków panujących na drodze i obowiązujących limitów. Nie można zapomnieć o zapięciu pasów bezpieczeństwa i dopilnowaniu, aby pasażerowie również mieli je zapięte.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze i bezwzględne respektowanie obowiązujących przepisów, ponieważ łamiąc je, ryzykujemy życiem i zdrowiem swoim, swoich pasażerów oraz innych uczestników ruchu.

mł. asp. Krzysztof Marcjan

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
mł. asp. Karol Dudziak
tel. kom. 693 726 093

Powrót na górę strony