Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Motocyklista nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a podczas próby ucieczki uderzył w betonowy słup oświetleniowy

Data publikacji 05.08.2022

Wczoraj od wczesnych godzin porannych policjanci z oławskiej drogówki prowadzili na terenie powiatu działania prewencyjne i wzmożone kontrole drogowe. To właśnie próba przeprowadzenia jednej z nich zakończyła się uderzeniem motocyklisty w betonową lampę. Mężczyzna chwilę wcześniej nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podjął próbę ucieczki.

W czwartek przed godziną 10:00 oławscy policjanci zwrócili uwagę na dynamicznie przemieszczającego się kierującego motocyklem. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać mężczyznę do kontroli.

Kierujący widząc wyraźny sygnał policjanta do zatrzymania pojazdu, zwolnił, zjechał na prawą stronę, ominął funkcjonariusza, a następnie nie zatrzymując się, gwałtownie przyspieszył. Motocyklista ruszył drogą krajową nr 94 w kierunku mostu na rzece Oława, nie upewniając się co do pierwszeństwa przejazdu. W pewnym momencie stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, który wraz z kierowcą uniósł się na przednim kole, uderzając w barierę energochłonną oraz w przydrożny betonowy słup oświetleniowy.

Jak się okazało, 26-letni kierowca uciekał, ponieważ chciał uniknąć kary za brak uprawnień do kierowania motocyklami. Mieszkaniec Oławy na szczęście w stanie niezagrażającym życiu został przewieziony do szpitala celem zaopatrzenia medycznego.

Teraz, oprócz jazdy bez wymaganych uprawnień danej kategorii, mężczyzna odpowie  za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. O jego przyszłości zadecyduje sąd.

Policjanci apelują do kierujących o przemyślane zachowanie podczas prowadzenia pojazdów. Nie zatrzymując się do kontroli drogowej uprawnionej osobie, popełniamy przestępstwo zagrożone karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Oławie
st. asp. Wioletta Polerowicz
tel. 605 316 497

Powrót na górę strony