Bieżące informacje

Tymczasowy areszt dla sprawców wymuszenia rozbójniczego. Jeden z nich odpowie również za pobicie. Obaj mężczyźni działali w warunkach recydywy

Data publikacji 05.08.2022

W miniony wtorek nad ranem dwóch sprawców przy użyciu psa w typie amstaff, grożąc napotkanemu mężczyźnie pozbawieniem życia, zabrało mu m.in. telefon komórkowy, e-papierosa oraz portfel z dokumentami i kartą płatniczą. Dzięki szybko podjętej interwencji wałbrzyscy policjanci zatrzymali obu sprawców wymuszenia rozbójniczego. Okazało się, że jeden z nich chwilę wcześniej pobił także innego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego. Obaj podejrzani decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na najbliższe dwa miesiące. Pierwszy z nich działał w warunkach recydywy, drugi multirecydywy.

Zgłoszenie o wymuszeniu rozbójniczym w centrum Wałbrzycha dotarło do dyżurnego wałbrzyskiej komendy w miniony wtorek po godzinie 6:00. Na pl. Tuwima dwóch mężczyzn, szczując psem, zażądało od 24-latka wydania wartościowych przedmiotów.  Pokrzywdzony nie chciał oddać mężczyznom tego, co posiadał przy sobie, dlatego agresorzy zaczęli grozić mu pozbawieniem życia, a ostatecznie zabrali m.in. telefon komórkowy, e-papierosa, a także portfel z dokumentami i kartą płatniczą. Wartość strat oszacowana została na 1300 złotych.

Funkcjonariusze prewencji z drugiego komisariatu oraz kryminalni Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu dzięki pracy operacyjnej szybko ustalili miejsce pobytu obu przestępców i dokonali ich zatrzymania jeszcze tego samego poranka. Podejrzani to wałbrzyszanie w wieku 34 i 43 lat. W momencie zdarzenia obaj sprawcy byli kompletnie pijani. W toku wykonanych przeszukań mundurowi ujawnili i zabezpieczyli skradzione mienie.

Podczas dalszych czynności funkcjonariusze ustalili także, że 34-latek tego samego dnia przed godziną 5:00 na pl. Grunwaldzkim pobił 57-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego, powodując u niego na szczęście niegroźne obrażenia ciała.

Obaj zatrzymani staną teraz kolejny raz przed sądem. Wcześniej odsiadywali już w więzieniach wyroki za popełnienie tego typu czynów. Grozi im więc teraz kara pozbawienia wolności do lat 15 w związku działaniem w warunkach recydywy. Decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na najbliższe 2 miesiące.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony