Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrterroryści, policyjni wodniacy i funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji na Dniach Kamiennej Góry

Data publikacji 08.08.2022

W ubiegły weekend nad Ośrodkiem Wypoczynku Świątecznego „Zalew” odbywały się Dni Kamiennej Góry. Nie mogło na niej zabraknąć tych, którzy codziennie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców. Kamiennogórscy policjanci wraz mundurowymi z Komisariatu Wodnego oraz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Wrocławia zorganizowali policyjny pokaz swojego wyposażenia oraz umiejętności. Dodatkowo funkcjonariusze prowadzili działania profilaktyczne, skierowane głównie do dzieci i osób w wieku senioralnym.

Dni Kamiennej Góry to coroczna impreza, która jest świętem miasta. Podczas jej trwania organizowanych jest wiele wydarzeń kulturalnych i sportowych. Jest to idealna okazja, aby spotkać się z mieszkańcami miasta i gminy.
 
Policjanci kamiennogórskiej komendy postanowili zaprosić do współpracy Komisariat Wodny oraz Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji z Wrocławia. W sobotę, tuż po godzinie 14:00, wspólnie zorganizowali pokaz specjalistycznego sprzętu oraz swoich umiejętności.
 
Każdy mógł zobaczyć na własne oczy, z jakiego wyposażenia korzystają policjanci tych wyspecjalizowanych komórek. Dużym zainteresowaniem cieszyły się jednostki broni, które przywieźli ze sobą kontrterroryści z Wrocławia, a także poduszkowiec, prezentowany przez policyjnych wodniaków. 

Kamiennogórscy policjanci prowadzili działania profilaktyczne związane z oszustwami popełnianymi na szkodę osób starszych, a także rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznego wypoczynku. Chętni do służby w Policji mogli porozmawiać z każdym z funkcjonariuszy i dowiedzieć się, jakie wymagania należy spełnić, aby móc służyć w granatowym mundurze. 

Zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia!

mł. asp. Krzysztof Marcjan

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
tel. 600 228 846

Film Kontrterroryści, policyjni wodniacy i funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji na Dniach Kamiennej Góry

Pobierz plik Kontrterroryści, policyjni wodniacy i funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji na Dniach Kamiennej Góry (format mp4 - rozmiar 45.54 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony