Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pędził o 89 km/h za szybko i był nietrzeźwy, zatrzymali go policjanci z trzebnickiej grupy SPEED

Data publikacji 08.08.2022

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z trzebnickiej komendy powiatowej wchodzący w skład grupy SPEED zatrzymali mężczyznę, który wykazał się kompletnym brakiem wyobraźni i skrajną nieodpowiedzialnością. Kierował on bowiem pojazdem, rażąco przekraczając dozwoloną prędkość i jak się później okazało, był do tego nietrzeźwy. Teraz ze swojego bardzo niebezpiecznego zachowania będzie tłumaczył się w sądzie.

W sobotę 6 sierpnia policjanci ruchu drogowego z Trzebnicy, pełniący służbę w ramach grupy SPEED, prowadzili pomiar prędkości na drodze krajowej nr 15. W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej pojazd osobowy marki Skoda, którego kierujący rażąco przekroczył dopuszczalny limit prędkości, pędząc 159 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 70 km/h.

Podczas prowadzonych czynności uwagę mundurowych zwrócił wyraźny zapach alkoholu wyczuwalny z ust kierującego. Chwilę później policyjny alkomat potwierdził podejrzenia funkcjonariuszy co do stanu trzeźwości mężczyzny. Mieszkaniec powiatu trzebnickiego miał  w organizmie 1,4 promila alkoholu! Skrajnie nieodpowiedzialnemu kierującemu  policjanci zatrzymali prawo jazdy. Ukarano go również mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, a do jego konta dopisano 10 punktów karnych.

Jednak to dopiero początek jego problemów. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu kara do 2 lat więzienia, minimum 5 000 złotych grzywny oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

PAMIĘTAJMY!! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają poważne i realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.  Są często przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Pijąc alkohol i wsiadając za kierownicę musimy się liczyć z tym, że możemy pozbawić kogoś zdrowia a nawet życia!

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Trzebnicy
asp. Daria Szydłowska
tel. 694 438 826

Powrót na górę strony