Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polish Bike Week w Karpaczu - podsumowanie

Data publikacji 08.08.2022

W miniony weekend w Karpaczu odbył się zlot motocyklistów w ramach Polish Bike Week. To jedna z największych imprez tego typu w województwie dolnośląskim. W trzydniowej imprezie uczestniczyło kilka tysięcy fanów jednośladów. Na czas trwania imprezy Karpacz zamienił się w miasteczko motocyklowe. Policja jeleniogórska w tym czasie czuwała nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników imprezy, motocyklistów, mieszkańców oraz turystów przebywających w Karpaczu na wakacjach. Impreza przebiegła spokojnie.

Od 5 do 7 sierpnia bieżącego roku jeleniogórscy policjanci prowadzili działania prewencyjne, których celem było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego w związku z Polish Bike Week, który odbył się w Karpaczu. W imprezie uczestniczyło kilka tysięcy miłośników motocykli oraz mieszkańcy i turyści, którzy spędzają wakacje w Karpaczu. Podczas imprezy odbyły się liczne konkursy, koncerty i parady.

Funkcjonariusze w tych dniach dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, eliminowali kierujących w stanie nietrzeźwości bądź będących pod wpływem podobnie działającego środka. Dyscyplinowali także tych użytkowników dróg, którzy nie stosowali się do obowiązujących ograniczeń prędkości, a także zabezpieczali paradę motocykli.

W ciągu trzech dni jeleniogórscy policjanci skontrolowali łącznie 242 pojazdy, w tym 95 motocykli, ujawnili 126 wykroczeń, w tym 38 popełnionych przez motocyklistów, zatrzymali ponadto 10 kierujących pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, zatrzymali też 10 praw jazdy, w tym uprawnienia do kierowania straciło 5 motocyklistów oraz zatrzymali 17 dowodów rejestracyjnych, w tym 2 kierującym motocyklami.

W piątek (5.08.2022 roku) w Karpaczu na ul. Parkowej doszło do tragicznego wypadku, w którym śmierć poniósł 54-letni motocyklista, ponadto w okolicach Karpacza doszło do kilku niegroźnych kolizji. Tego samego dnia funkcjonariusze z jeleniogórskiej komendy miejskiej zatrzymali w Karpaczu na ul. Marii Konopnickiej nietrzeźwego kierującego pojazdem marki Lexus. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promile.

7 sierpnia, około godziny 17:40, mundurowi na ul. Staszica w Karpaczu zwrócili uwagę na kierującą pojazdem marki Nissan. Kobieta jechała całą szerokością jezdni, jak również nie zachowywała bezpiecznej odległości między pojazdami. Swoją jazdą stwarzała zagrożenie zarówno dla
pieszych, jaki i innych kierujących. Policjanci zatrzymali ją do kontroli drogowej. Okazało się, że 52-latka była nietrzeźwa - przeprowadzone badanie wykazało w jej organizmie 2,5 promila. Kobieta miała również aktywny zakaz kierowania pojazdami. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić jej może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

  • policyjne zabezpieczenie rajdu motocyklowego
  • policyjne zabezpieczenie rajdu motocyklowego
  • policyjne zabezpieczenie rajdu motocyklowego
Powrót na górę strony