Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Wałbrzycha odzyskali skradziony rower o wartości 13 tysięcy złotych, a także motorower, telefon komórkowy oraz gotówkę. W ręce funkcjonariuszy wpadło siedmioro złodziei

Data publikacji 09.08.2022

Na przestrzeni kilku ostatnich dni w ręce funkcjonariuszy z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego wpadło siedmioro złodziei. Wszyscy odpowiedzą za kradzieże różnego rodzaju mienia. Policjanci odzyskali między innymi rower o wartości ponad 13 tysięcy złotych oraz motorower, telefon komórkowy i gotówka. Sześciorgu podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Ostatnia z zatrzymanych osób odpowie dodatkowo za włamania na konto bankowe przy użyciu znalezionej karty, za co grozi jej 10-letni pobyt za kratami więzienia.

W czwartkowe popołudnie dzielnicowi pierwszego komisariatu otrzymali zgłoszenie o kradzież z terenu klatki schodowej jednego z budynków na Podzamczu rowerka dziecięcego o wartości około 600 złotych. Funkcjonariusze ustalili, że do kradzieży doszło dwa dni wcześniej, a sprawcą przestępstwa jest 19-latek, który w tym momencie był akurat przesłuchiwany do innej sprawy w komisariacie. Młody mężczyzna trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych i następnego dnia usłyszał zarzut kradzieży. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Tego samego dnia, ci sami dzielnicowi, otrzymali informację od opiekunki jednej z seniorek mieszkającej na Piaskowej Górze o tym, że została ona okradziona. Policjanci na miejscu szybko ustalili, że to dwie sąsiadki - wykorzystując problemy ze zdrowiem 70-latki - w nocy, pod pretekstem naładowania telefonu komórkowego, weszły do jej mieszkania i ukradły z niego pieniądze oraz telefon komórkowy, powodując straty w kwocie 1200 złotych. Czynności podjęte jeszcze tego samego dnia doprowadziły mundurowych do lokalu mieszkalnego w tym samym budynku i zatrzymania dwóch podejrzanych o ten czyn kobiet w wieku 29 i 38 lat. Spora ilość gotówki oraz telefon komórkowy funkcjonariusze odzyskali. To co zostało wydane, obie kobiety przeznaczyły już na alkohol. 29-latka w momencie zatrzymania miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Starsza z kobiet ledwo trzymała się na nogach. Wydmuchała blisko 4 promile alkoholu. Obu podejrzanym grozi teraz pięcioletni pobyt za kratami więzienia.

W tym samym czasie policjanci pionu kryminalnego pierwszego komisariatu, wraz z funkcjonariuszami kryminalnym wałbrzyskiej komendy, udali się na ul. Ogrodową w Wałbrzychu, gdzie miał przebywać poszukiwany za kradzież sklepową 41-latek. Mundurowi ustalili, że mężczyzna ukradł z marketu przy ul. Hetmańskiej sporą ilość produktów spożywczych, powodując straty w łącznej kwocie ponad 550 złotych. I w tym przypadku podejrzany może trafić za kraty więzienia na 5 lat.

Natomiast w innej części powiatu wałbrzyskiego policjanci Komisariatu w Boguszowie-Gorcach zatrzymali 18-letnią mieszkankę tej miejscowości. Młoda kobieta wykorzystała nieuwagę domowników, u których była w odwiedzinach, zabrała kluczyki od motoroweru, a następnie dokonała kradzieży samego jednośladu. Po krótkiej przejażdżce porzuciła go w zaroślach, popełniając takim postępowaniem przestępstwo krótkotrwałej kradzieży pojazdu. Za ten czyn grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 5. Motorower został odzyskany.

W piątkowe popołudnie wałbrzyscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży z terenu jednego ze sklepów w galerii handlowej przy ul. 1 Maja roweru o wartości ponad 13 tysięcy złotych. Zebrane w sprawie informacje pozwoliły na wytypowanie sprawcy przestępstwa. Jego zatrzymania dokonali policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z patrolem ogniwa wywiadowczego. Rower został odzyskany. Mundurowi zabezpieczyli kolejne skradzione przez 32-latka w innym sklepie przedmioty w postaci słuchawek, golarki do włosów oraz akcesoria od konsoli do gier. Teraz mężczyzna może trafić do więzienia na 5 lat.

Tego samego dnia policjanci pierwszego komisariatu zatrzymali w jednym z mieszkań w Wałbrzychu 58-letniego mężczyznę, który to wykorzystał okazję i przywłaszczył sobie znalezioną kartę płatniczą. Tą przez swoją nieuwagę przed sklepem zgubiła 55-letnia wałbrzyszanka. Na dodatek mundurowi udowodnili podejrzanemu, że sześciokrotnie zapłacił kartą za zakupy w różnych placówkach handlowych na terenie Białego Kamienia, tym samym włamując się na konto bankowe. W tym przypadku mężczyźnie grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

  • policjanci siedzą przy biurku i prowadzą czynności procesowe z zatrzymanymi osobami
  • odzyskane mienie
  • policjanci siedzą przy biurku i prowadzą czynności procesowe z zatrzymanymi osobami
  • odzyskane mienie
  • policjanci siedzą przy biurku i prowadzą czynności procesowe z zatrzymanymi osobami
  • odzyskane mienie
Powrót na górę strony