Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontynuacja spotkań z dziećmi podczas półkolonii. Pogadanki o bezpieczeństwie oraz pokaz policyjnego sprzętu odbyły się w Wałbrzychu i Zgorzelcu

Data publikacji 09.08.2022

Do końca wakacji zostało jeszcze sporo czasu, dlatego tam gdzie są wypoczywające dzieci, tam też pojawiają się dolnośląscy policjanci. Rozmawiając z dziećmi zgromadzonymi na zajęciach w ramach półkolonii funkcjonariusze poruszają ważne tematy dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacyjnej zabawy tych nad wodą oraz tych na podwórku czy w domu. Nie brakuje również określenia zasad właściwego poruszania się drogą pieszo, na rowerze czy też hulajnogą czy na rolkach.

Do końca wakacji pozostały jeszcze ponad trzy tygodnie. Policjanci więc spotykają się z dziećmi przebywającym na półkoloniach i przypominają główne zasady poruszania się po drogach. Przekazują informacje o bezpieczeństwie w ruchu pieszych oraz o ruchu rowerzystów. Nie brakuje oczywiście również tematów dotyczących bezpieczeństwa nad wodą. Jest także mowa o tym jak poprawnie wykonać zgłoszenie na numer alarmowy 112. Wszystkie takie spotkania odbywają się pod szyldem ogólnopolskich akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz „Bezpieczny wypoczynek nad wodą”.

Spotkanie takie odbyło się w Wałbrzychu - tam dzieci miały okazję zobaczyć jak wewnątrz wygląda radiowóz policyjny, a także zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym przez policjantów w służbie.

W Łagowie natomiast funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu wspólnie ze strażakami spotkali się z dziećmi uczestniczącymi w półkolonii. Wodny plac zabaw QRKA WODNA to idealne miejsce na rozmowy dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Podczas spotkania funkcjonariuszki omówiły również zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu w domu i na podwórku oraz jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Dzieci dowiedziały się także, czym jest interwencja policyjna i jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, a także napotykając dzikie zwierzę lub agresywnego psa. Strażacy natomiast opowiedzieli najmłodszym jak zachowuje się osoba która się topi oraz jak należy postąpić, aby jej pomóc będąc samemu bezpiecznym.

Mundurowi po raz kolejny poinformowali najmłodszych o konkursie „Artystyczny przeWODNIK”, w którym do wykonania jest 60-sekundowy spot filmowy lub praca plastyczna zrealizowana dowolną techniką. Obrazować one mają bezpieczny sposób zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą oraz promować zdrowy i aktywny tryb życia.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294

  • policjanci podczas spotkania z młodzieżą
  • policjanci podczas spotkania z młodzieżą
  • policjanci podczas spotkania z młodzieżą
  • policjant podczas spotkania z dziećmi
  • policjant podczas spotkania z dziećmi
  • policjant podczas spotkania z dziećmi
Powrót na górę strony