Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch mężczyzn zatrzymali mundurowi ze Strzelina. Obaj posiadali zabronione substancje

Data publikacji 10.08.2022

Za posiadanie substancji odurzających odpowie 28-letni mieszkaniec powiatu strzelińskiego. Mężczyzna został zatrzymany kilka dni temu w trakcie interwencji w Strzelinie na terenie parku przy ul. Staszica. Podczas czynności mundurowi ujawnili należące do niego opakowania z amfetaminą. Zaledwie dzień później w Wiązowie funkcjonariusze zatrzymali 32–latka, który posiadał przy sobie dwa woreczki strunowe. W jednym znajdował się biały proszek, a w drugim susz roślinny. Śledczy przedstawili obu zatrzymanym mężczyznom zarzuty, za które zgodnie z obowiązującymi przepisami, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Przed kilkoma dniami policjanci Ogniwa Patrolowo–Interwencyjnego zostali zadysponowani do przeprowadzenia interwencji w Strzelinie przy ul. Staszica, gdzie według zgłoszenia w obrębie parku trwa awantura. Przybyły niezwłocznie na miejsce patrol ustalił, że pomiędzy nietrzeźwym 28–latkiem, a jego partnerką doszło do sprzeczki, która zakończyła się w momencie pojawienia się tam policjantów. Podczas dalszych czynności mundurowi ujawnili przy 28–letnim mieszkańcu powiatu strzelińskiego woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Mężczyzna usiłował wytłumaczyć funkcjonariuszom, że zabezpieczony materiał został odnaleziony na terenie parku chwilę wcześniej. Jednak policjanci nie uwierzyli w to nieudolne tłumaczenie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony celem wytrzeźwienia, a następnie usłyszał stosowne zarzuty. 

Zaledwie dzień później, w trakcie wykonywania czynności służbowych w Wiązowie, kilka minut po godz. 16., mundurowi zwrócili uwagę na mężczyznę stojącego na jednym ze skwerów. Mężczyzna zachowywał się nerwowo i cały czas rozglądał się dookoła. Policjanci postanowili sprawdzić, co jest powodem takiego, dość nietypowego zachowania. Podczas legitymowania szybko wyszło na jaw, że 32-latek posiada przy sobie dwa charakterystyczne opakowania ze strunowym zapięciem. W jednym znajdował się biały proszek, a w drugim susz roślinny. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki Policji, celem wykonania dalszych czynności procesowych. Wstępne badanie potwierdziły, że biały proszek to amfetamina, a susz roślinny to marihuana. 

Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3. I z takimi właśnie konsekwencjami muszą się liczyć zatrzymani mężczyźni.

mł. asp. Krzysztof Marcjan

Źródło: KPP w Strzelinie
mł. asp. Łukasz Porębski
tel. 603 765 940

Powrót na górę strony