Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pędził drogami Lubania 140 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy i będzie musiał „słono zapłacić”

Dolnośląscy policjanci po raz kolejny przypominają wszystkim uczestnikom ruchu drogowego o zasadach bezpieczeństwa. Warto pamiętać, że funkcjonariusze dbający o bezpieczeństwo uczestników ruchu nie stosują taryfy ulgowej dla kierowców, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego i bagatelizują zasady obowiązujące wobec innych. Wciąż nadmierna prędkość jest częstą przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych, dlatego wielu kierowców traci swoje prawo jazdy, gdy w terenie zabudowanym jedzie zbyt szybko, o czym w ostatnich dniach przekonali się kierujący poruszający się drogami powiatu lubańskiego.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze oraz innych uczestników ruchu drogowego zależy głównie od nas samych i od tego, jak zachowujemy się na drodze. Poza przepisami niezwykle ważny jest także zdrowy rozsądek. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych użytkowników dróg.

Od początku sierpnia br. na drogach Lubania funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali 4 prawa jazdy kierującym pojazdami osobowymi. Wszystkie działania prowadzone przez mundurowych służą zwiększeniu bezpieczeństwa na drogach, dlatego brawurowa i szybka jazda kończyła się każdorazowo srogim mandatem, punktami karny i nie rzadko zatrzymanym prawem jazdy. Dla wielu osób jest to spory cios, który może zakończyć się nawet utratą pracy. Wiec czy warto ryzykować? Na to pytanie powinien odpowiedzieć sobie każdy użytkownik dróg!

Tym razem funkcjonariusze patrolujący drogę krajową nr 30, zwrócili uwagę na kierującego mercedesem, który za nic miał obowiązujące w tym miejscu ograniczenie prędkości do 50 km/h, rozpędzając się do 140 km/h. Mundurowi przerwali tę niebezpieczną jazdę, a 42-letni kierowca, otrzymał mandat w kwocie 2500 zł, a do jego konta dopisanych zostało 10 punktów karnych. Zatrzymano mu również na okres 3 miesięcy prawo jazdy.

Natomiast kilka godzin później, policjanci z drogówki zatrzymali kierowcę, który nie bacząc na to, że przejeżdża przez teren zabudowany, pędził swoją skodą z prędkością 104 km/h. Tym samym 29-letni kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h. Nie obyło się więc bez mandatu oraz punktów karnych. Obligatoryjnie zatrzymano mu prawo jazdy.

Raz jeszcze apelujemy o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Lubaniu
asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel. 660 402 169

Powrót na górę strony