Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy pomógł mężczyźnie, który na ulicy dostał ataku padaczki

Data publikacji 11.08.2022

Zdecydowana i szybka reakcja policjanta z lubińskiej komendy pozwoliła pomóc choremu mężczyźnie. Dzielnicowy jadąc radiowozem zauważył jak idący chodnikiem mężczyzna przewraca się na jezdnię pod nadjeżdżający pojazd. Na szczęście nie doszło do kontaktu z samochodem. Jak się okazało mieszkaniec powiatu polkowickiego dostał ataku padaczki. Funkcjonariusz udzielił mu pierwszej pomocy przedmedycznej, poinformował pogotowia ratunkowe i dzięki temu 56-latek szybko trafił pod opiekę lekarzy.

Dzielnicowy z Lubina - starszy sierżant Adrian Mielnik, rozpoczął służbę i radiowozem jechał w kierunku swojego rejonu służbowego. Na ulicy Odrodzenia zauważył osuwającego się na jezdnię mężczyznę, wprost pod nadjeżdżający pojazd. Kierowca samochodu na szczęście zdołał zahamować i nie doszło do potrącenia.

Funkcjonariusz natychmiast zareagował, niezwłocznie zabezpieczył miejsce zdarzenia i przystąpił do udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu, z którym kontakt był utrudniony. W trakcie sprawdzania jego funkcji życiowych, mężczyzna dostał ataku epilepsji.

Funkcjonariusz pomógł 56-latkowi, zabezpieczając jego głowę. Po ustaniu napadów drgawkowych dzielnicowy ułożył poszkodowanego w pozycji bocznej, monitorując jego stan do czasu przyjazdu zespołu pogotowia ratunkowego. Mężczyzna szybko trafił pod opiekę specjalistów.

Tym razem w pobliżu chorego człowieka znalazł się dzielnicowy i bez wahania udzielił pomocy – nie bójmy się pomagać. O tym jakie czynności należy wykonać w przypadku zaobserwowania ataku padaczki można przeczytać na Serwisie Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin

tel. 601 974 322

Powrót na górę strony