Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pięcioro nieletnich zatrzymanych za kradzież portfela z gotówką. Policjanci z Boguszowa-Gorc odzyskali większość skradzionych pieniędzy

Data publikacji 11.08.2022

Przed sądem rodzinnym stanie pięcioro młodych boguszowian, którzy kilka dni temu wykorzystali nieuwagę 48-latki i dokonali kradzieży portfela ze sporą ilością gotówki, by następnie podzielić się między sobą pieniędzmi. Przeprowadzone bezpośrednio po zgłoszeniu czynności pozwoliły na ustalenie sprawców czynu karalnego i zatrzymaniu przez miejscowych funkcjonariuszy ich na terenie Boguszowa-Gorc. Cała piątka to nieletni. Mundurowi odzyskali również większość skradzionych pieniędzy.

Do zdarzenia miało dojść 5 sierpnia bm. Pokrzywdzona kobieta sprzątała jedną z klatek schodowych i plecak z wartościowymi rzeczami odłożyła, jak jej się wydawało, w bezpieczne miejsce. Jej nieuwagę wykorzystali jednak nieletni, którzy wyciągnęli z torebki portfel z gotówką w kwocie 2 tysięcy złotych, podzielili się pieniędzmi i uciekli. 

Policjanci z Boguszowa-Gorc niezwłocznie po zgłoszeniu, które kobieta złożyła na komisariacie w miniony poniedziałek, rozpoczęli ustalanie sprawców kradzieży. Okazało się, że to nastolatkowie – czterech chłopców i jedna dziewczynka. Najstarszy z nich miał 16 lat. Wszyscy następnego poranka zostali zatrzymani w miejscach zamieszkania. Policjanci ujawnili w pobliskich krzakach i zabezpieczyli skradziony portfel oraz odzyskali blisko 1400 złotych, które młodzi boguszowianie ukryli m.in. w bieliźnie.

Wszyscy sprawcy czynu karalnego w obecności prawnych opiekunów zostali przesłuchani. Nieletni staną teraz przed sądem rodzinnym, który zadecyduje o ich dalszym losie. 

mł. asp. Krzysztof Marcjan

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony