Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg pieszy ulicami Świdnicy i odzyskana skradziona biżuteria

Data publikacji 14.08.2022

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy bezpośrednio po zdarzeniu, w pościgu pieszym, zatrzymali 41-latka podejrzanego o kradzież biżuterii z jednego ze sklepów na terenie miasta. Podejrzany noc spędził za kratkami i teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy zatrzymali bezpośrednio po zdarzeniu 41-letniego mieszkańca Świdnicy, który podejrzany jest o kradzież biżuterii o wartości ponad 3 tys. złotych.

Mundurowi z Ruchu Drogowego podczas patrolu miasta zauważyli na jednej z ulic biegnącego mężczyznę, a za nim drugiego, który krzyczał „stój, zatrzymaj się”. Z uwagi na dynamiczną sytuację policjanci natychmiast dołączyli do pościgu, który bardzo szybko zakończyli zatrzymaniem uciekającego mężczyzny.

Okazał się nim 41-letni mieszkaniec Świdnicy. Jak ustalili policjanci kilka minut wcześniej wszedł do jednego ze sklepów na terenie miasta i rozglądając się po lokalu ukradł kilka sztuki ręcznie robionej biżuterii, po czym wybiegł ze sklepu nie płacąc za towar.

Wartość mienia została oszacowana na ponad 3 tysięcy złotych. Biżuteria wróciła do właściciela.

41-latek po zatrzymaniu noc spędził w policyjnym areszcie, a teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Za kradzież mienia grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Świdnicy
mł. asp. Magdalena Ząbek
tel. 607 317 642

  • policjant trzyma zatrzymanego mężczyznę, na biurku leży odzyskana biżuteria
  • policjant trzyma zatrzymanego mężczyznę, na biurku leży odzyskana biżuteria
  • policjant trzyma zatrzymanego mężczyznę, na biurku leży odzyskana biżuteria
Powrót na górę strony