Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny dzień działań dolnośląskich policjantów w związku z sytuacją na rzece Odrze

Data publikacji 15.08.2022

Mundurowi współpracując z innymi służbami i instytucjami, działają każdego dnia z lądu, wody i powietrza, aby w związku z pojawiającym się zagrożeniem docierać także w miejsca trudnodostępne. Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców i osób przyjezdnych, które wypoczywają na terenie naszego województwa, policjanci prowadzą stały monitoring oraz działania prewencyjne m.in. w rejonie rzeki Odry i jej rozległych terenów przywodnych. Widać wyraźnie, że osoby odpowiedzialne zrezygnowały z wypoczynku nad wodą, ale stale pojawiają się jeszcze przypadki ignorowania mogących wystąpić zagrożeń i w takich sytuacjach interweniują policjanci.

Przypomnijmy, że Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk wyznaczył nagrodę w wysokości miliona złotych, za wskazanie osoby odpowiedzialnej za zanieczyszczenie rzeki Odry lub przekazanie istotnych informacji, które mogą doprowadzić do ustalenia sprawców.

Policjanci współpracują stale z funkcjonariuszami i pracownikami innych służb oraz instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Działania te mają charakter prewencyjny, a mundurowi starają się być zawsze tam, gdzie życie i zdrowie ludzkie może być zagrożone. Funkcjonariusze niezwłoczne reagują także na każdą informację i sygnał wpływający od mieszkańców. 

Działania te prowadzone są każdego dnia z lądu, wody i powietrza, aby móc interweniować jak najbardziej skutecznie, w związku z pojawiającym się zagrożeniem w rejonie rzeki Odry.

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców i osób przyjezdnych, które wypoczywają na terenie naszego województwa, przekazywane są stale apele o zachowanie ostrożności i śledzenie komunikatów Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz Wód Polskich.

Policjanci prowadzą stały monitoring koryta rzeki Odry oraz rozległych terenów przywodnych. Widać wyraźnie, że osoby odpowiedzialne zrezygnowały z wypoczynku nad wodą, ale stale pojawiają się jeszcze przypadki ignorowania mogących wystąpić zagrożeń i w takich sytuacjach interweniują policjanci.

Gdy zauważysz coś niepokojącego lub miejsce z większą ilością śniętych ryb, dzwoń na numer alarmowy 112 i poinformuj służby o zagrożeniu.

Informacje można przekazywać również dzwoniać m.in. pod specjalnie uruchomiony numer telefonu w związku z prowadzonymi czynnościami dotyczącymi skażenia rzeki Odra: 600 940 690

Sekcja Prasowa 
KWP we Wrocławiu

  • w śmigłowcu siedzi policjant
  • policjanci na jednostce pływającej na rzece
  • rzeka widoczna z góry
  • Wrocław widziany z helikoptera
  • policjanci na łodzi na rzece

Opis filmu: kontrole na Odrze

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 48.72 MB)

Pliki do pobrania

  • 13.5 KB
    transkrypcja do filmu
Powrót na górę strony