Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Milicza zatrzymali kobietę, która nielegalnie posiadała prawie 10 kilogramów tytoniu bez znaków akcyzy

Data publikacji 16.08.2022

Na ponad 8500 złotych została wyliczona strata Skarbu Państwa wynikająca z braku opłaty akcyzowej za tytoń, który nielegalnie przechowywała w swoim mieszkaniu zatrzymana przez milickich policjantów 28-letnia kobieta. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, gdzie kobieta odpowie za naruszenie przepisów akcyzowych.

Kilka dni temu policjanci pojechali do jednej z podmilickich małych miejscowości, gdzie według wcześniejszych ustaleń mieszkająca tam kobieta miała przechowywać tytoń bez obowiązkowych znaków akcyzy. Na miejscu zastano 28-letnią kobietę, w jej obecności policjanci dokładnie sprawdzili pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze, w trakcie których funkcjonariusze znaleźli worek jutowy z zawartością rozdrobionego, wysuszonego tytoniu o wadze prawie 10 kilogramów.

Policjanci potwierdzili, że nielegalnie posiadany przez kobietę tytoń nie posiadał jakichkolwiek znaków akcyzowych. W związku z tym mieszkanka powiatu milickiego została zatrzymana i przewieziona wraz zabezpieczonym tytoniem do Komendy Powiatowej Policji w Miliczu, gdzie przeprowadzono dalsze czynności procesowe z jej udziałem. Po ich zakończeniu 28-latka została zwolniona, a zabezpieczony tytoń trafił do policyjnego depozytu.

Policjanci wstępnie ustalili, że straty Skarbu Państwa z tytułu wprowadzenia do obrotu takiej ilości tytoniu bez opłaconego podatku akcyzowego mogły wynieść ponad 8500 złotych.

Postępowanie jeszcze się nie zakończyło – policjanci ustalają między innymi pochodzenie zabezpieczonego tytoniu. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, gdzie kobieta odpowie za popełnienie przewinienia skarbowego.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507 135 830

Powrót na górę strony