Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy poprzedzającym pojazdem przyczyną kolizji z udziałem 4 pojazdów na strzelińskim odcinku autostrady

Data publikacji 17.08.2022

Na 183 km autostrady A4 w kierunku Wrocławia doszło do kolizji z udziałem 4 pojazdów. Kierujący dostawczym Iveco nie zachował bezpiecznej odległości pomiędzy poprzedzającym pojazdem w wyniku czego uderzył w tył dostawczego Renault, który z kolei z impetem uderzył w dostawczego i osobowego Volkswagena. W wyniku kolizji nikt z uczestników nie doznał obrażeń. Przez kilkadziesiąt minut na odcinku autostrady występowały utrudnienia związane ze zwężeniem do jednego pasa ruchu.

Do opisanego zdarzenia doszło w miniony piątek 12 sierpnia br., kilka minut po godz. 10. W trakcie wykonywanych czynności ustalono, że kierujący dostawczym Iveco nie zachował bezpiecznej odległości pomiędzy poprzedzającym pojazdem w wyniku czego uderzył w dostawczego Renault, który z kolei z impetem uderzył w dostawczego i osobowego Volkswagena. W wyniku zdarzenia nikt z kierujących i pasażerów nie doznał poważnych obrażeń ciała. Ze względu na uszkodzenia pojazdów policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne, a za powyższe wykroczenie sprawca został ukarany mandatem karnym.

Przez kilkadziesiąt minut na odcinku autostrady występowały  utrudnienia związane ze zwężeniem do jednego pasa ruchu.

Pozostaje apel do wszystkich kierowców, aby przed każdą podróżą wsiadać za kierownicę wypoczętym. Z chwilą znużenia długą i monotonną jazdą, należy zjechać na najbliższy parking przy Miejscu Obsługi Podróżnych (MOP), by zaczerpnąć świeżego powietrza i nabrać sił do dalszej jazdy. Lepiej dojechać kilka minut później, niż doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drodze.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Strzelinie
asp. Łukasz Porębski
tel. 603 765 940

Powrót na górę strony