Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad matką. Teraz ma policyjny dozór, zakaz zbliżania się do niej oraz nakaz opuszczenia mieszkania

Data publikacji 22.08.2022

21-letni jaworzanin został zatrzymany przez policjantów po tym, jak kolejny raz wszczął awanturę w domu i znęcał się nad matką. Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, zakazu zbliżania się do matki, a także nakazu opuszczenia wspólnego mieszkania. Za znęcanie się nad osobą najbliższą grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

O agresywnym zachowaniu 21-latka powiadomiła policjantów sama pokrzywdzona. Kobieta zadzwoniła na numer alarmowy i poinformowała, że jej syn wszczął kolejną awanturę w domu, znajduje się pod wpływem alkoholu i jest bardzo agresywny. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia stwierdzili, że mężczyzna jest nietrzeźwy i bardzo pobudzony. Z relacji pokrzywdzonej kobiety wynikało, że od czerwca bieżącego roku jej syn znęca się nad nią fizycznie i psychicznie w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczyna awantury domowe, podczas których bije i popycha pokrzywdzoną, wyzywa słowami wulgarnymi, a także grozi jej pozbawieniem życia, jak również zakłóca jej spokój i spoczynek nocny oraz niszczy wyposażenie ich wspólnego mieszkania.

21-letni awanturnik został zatrzymany i przewieziony do jaworskiej komendy, a noc spędził w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze pracujący nad tą sprawą przyjęli zawiadomienie o znęcaniu się nad osobą najbliższą, przesłuchali świadków, jak i samą pokrzywdzoną. Na podstawie zebranego materiału prokurator postanowił zastosować wobec podejrzanego  środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania.

Za znęcanie się nad osobą najbliższą zgodnie z art. 207 Kodeksu karnego mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy!
Przemoc w rodzinie może dotyczyć każdego, niezależnie od pochodzenia, statusu materialnego, wieku, płci, wykształcenia. Może przybierać formy przemocy fizycznej, psychicznej, seksualnej oraz ekonomicznej. Wszystkie te formy mogą występować jednocześnie albo niezależnie od siebie.

APELUJEMY!
Nie toleruj!
Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem takim samym, jak przemoc wobec obcych.
Zareaguj!

Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych stanowczych działań - przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno, gdy ofiara nie mogąc sobie poradzić i nie mając pomocy z zewnątrz, postanawia targnąć się na własne życie.

Powiadom!
Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej - nie zwlekaj z pomocą. To osoby, które wiedzą, jak pomóc. Pamiętaj, że jeśli nie reagujesz to... akceptujesz.


mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony