Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał zygzakiem, zaniepokoiło to innych kierujących. Okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie!

Data publikacji 23.08.2022

Oleśniccy funkcjonariusze zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który w stanie nietrzeźwości osobowym audi poruszał się po bardzo ruchliwej drodze S-8. Skrajnie nieodpowiedzialny kierowca podczas badania alkomatem „wydmuchał” ponad dwa promile alkoholu! Policjanci już zatrzymali prawo jazdy mężczyzny, a teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Dyżurny oleśnickiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że drogą S-8 porusza się audi, którego kierujący nie potrafi utrzymać prostolinijnego toru jazdy, zjeżdża na pas awaryjny i stwarza zagrożenie dla  innych uczestników ruchu drogowego. Na miejsce pilnie został zadysponowany patrol ruchu drogowego, który szybko namierzył, a następnie zatrzymał wskazany w zgłoszeniu pojazd. 

Funkcjonariusze podczas kontroli od razu wyczuli silną woń alkoholu, którego źródłem był kierujący osobówką. Policjanci wykonując czynności ustalili, 35-letni kierowca ma w wydychanym powietrzu ponad 2 promile alkoholu! Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Kiedy wytrzeźwieje, odpowie za swój czyn przed sądem. 

Warto przypomnieć, że w każdym przypadku kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po spożyciu alkoholu, zostaje zatrzymane uprawnienie do kierowania pojazdami. Tak też było w tym przypadku. Konsekwencją kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest odpowiedzialność karna, w tym również zakaz prowadzenia pojazdów nie krótszy niż 3 lata. Oprócz konsekwencji prawnych kierujący spodziewać się może również obciążeń finansowych nawet do 60 tysięcy złotych.

Dolnośląscy funkcjonariusze apelują o bezwzględne nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu. Nietrzeźwy kierujący stanowi realne zagrożenie dla swojego życia i zdrowia oraz innych uczestników ruchu drogowego.

mł. asp. Krzysztof Marcjan

Źródło: KPP w Oleśnicy
st. asp. Bernadeta Pytel
tel. 601 589 781

Powrót na górę strony