Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W Górze policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży linii telefonicznej

Data publikacji 24.08.2022

Górowscy policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali mieszkańca gm. Rudna, który ukradł około 100 metrów kabla telefonicznego. Ale to nie jedyny czyn jaki popełnił w ostatnim czasie. Okazało się, że już wcześniej próbował ukraś dłuższy odcinek kabla, lecz nie zdążył go spakować do bagażnika, bo został spłoszony. Grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Górze otrzymali informację o uszkodzeniu napowietrznej linii telekomunikacyjnej na trasie Luboszyce - Luboszyce Małe. Funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego zbliżając do wskazanego miejsca, zauważyli pojazd marki VW, który wyjeżdżał z kompleksu leśnego.

Policjanci wiedząc, że mogło dość do kradzieży mienia zatrzymali do kontroli drogowej samochód, który wyjeżdżał z miejsca, gdzie mogło dojść do przestępstwa. Przeczucie mundurowych nie zawiodło, bowiem w bagażniku kontrolowanego samochodu znaleźli kabel telefoniczny oraz narzędzia służące do jego kradzieży, m.in. szlifierkę kątową, klucze oraz parciany pas.

W trakcie prowadzonych czynności mężczyzna przyznał, że ukradł 100 metrów kabla napowietrznej linii telekomunikacyjnej oraz uszkodził drewniany słupa, czym spowodował zakłócenia w jej działaniu. Straty poniesione przez jedną z firm telekomunikacyjnych to około 1200 złotych.

Dalsze czynności wykazały, że to nie jedyny czyn jaki popełnił zatrzymany mężczyzna w tym roku, gdyż kilka miesięcy wcześniej usiłował ukraść 260 metrów przewodu telekomunikacyjnego, czym spowodował zakłócenia w jej działaniu. Kabel przeciął tymi samymi narzędziami, ale nie zdążył go zabrać.

Kryminalni przedstawili mężczyźnie zarzuty. Za przestępstwo zaboru kabla telekomunikacyjnego z linii napowietrznej grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Górze
mł. asp. Małgorzata Nieborak
tel. 507 135 747

  • zabezpieczone przedmioty w bagażniku auta
  • zabezpieczone przedmioty w bagażniku auta
  • zabezpieczone przedmioty w bagażniku auta
  • zabezpieczone przedmioty w bagażniku auta
  • zabezpieczone przedmioty w bagażniku auta
Powrót na górę strony