Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za rozbój, groźby oraz uszkodzenie mienia - a to wszystko w tzw. recydywie

Data publikacji 25.08.2022

Trzebnicki sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy wobec mieszkańca Trzebnicy. Mężczyzna podejrzany jest o rozbój, dwukrotne uszkodzenie mienia oraz kierowanie gróźb pozbawienia zdrowia i życia. Do wszystkich zdarzeń doszło w sierpniu tego roku, a wartość strat oszacowana została na łączną sumę 2700 złotych. Jak ustalili trzebniccy śledczy 32-latek dopuścił się popełnienia przestępstwa w przeciągu 5 lat od odbycia kary pozbawienia wolności za dokonanie podobnego czynu. Teraz grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Pierwsze zgłoszenie policjanci Wydziału Kryminalnego otrzymali 9 sierpnia br., dotyczyło ono dokonania rozboju polegającego na użyciu niebezpiecznego narzędzia. Po niespełna dwóch tygodniach funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o uszkodzeniu mienia. Z relacji poszkodowanych wynikało, że nieznany im sprawca dokonał uszkodzenia opon. Sposób działania w obu przypadkach był podobny. Sprawca za pomocą ostrego narzędzia dokonał ich pocięcia. Łączna wartość strat została oszacowana na 2700 złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego trzebnickiej komendy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że przestępstw tych dokonała ta sama osoba. W toku prowadzonych czynności operacyjno – rozpoznawczych śledczy ustalili miejsce przebywania i zatrzymali 32-letniego mieszkańca Trzebnicy.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie czterech zarzutów. Sąd uwzględnił wszystkie popełnione przez 32-latka przestępstwa i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Jak ustalili trzebniccy śledczy 32-latek dopuścił się popełnienia przestępstwa w przeciągu 5 lat od odbycia kary pozbawienia wolności za dokonanie podobnego czynu, co w świetle obowiązujących przepisów traktowane jest jako tzw. recydywa, dlatego teraz grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Trzebnicy
asp. Daria Szydłowska
tel. 694 438 826

Powrót na górę strony