Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamarzył o egzotycznej roślinie na swojej posesji – lecz pozyskał ją nielegalnie. Mieszkaniec powiatu kłodzkiego odpowie za kradzież palmy

Do niecodziennej kradzieży doszło na ulicy Strzeleckiej w Nowej Rudzie. Sprawca z placu przed Miejskim Domem Kultury ukradł palmę. Wartość rośliny z donicą oszacowano na kwotę 560 zł. Teraz wielbiciel cudzych roślin odpowie za przestępstwo kradzieży, które zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło nad ranem przy Miejskim Domu Kultury w Nowej Rudzie. Funkcjonariusze zostali powiadomieni o kradzieży okazałej palmy. Niezwłocznie rozpoczęli ustalenia i poszukiwania półtorametrowej rośliny.

Jak ustalili policjanci zajmujący się tą sprawą, jeden z mieszkańców Nowej Rudy przechodząc obok placówki zainteresował się okazałą palmą. Prawdopodobnie w perspektywie kończących się wakacji postanowił zabrać egzotyczną roślinę na własną posesję, aby dłużej cieszyć się widokami nawiązującymi do letnich podróży. Okazałe drzewko było jednak dość ciężkie, dlatego sprawca ukrył donicę z rośliną w mieszkaniu znajomego, mieszkającego blisko miejsca zaboru.

Już po kilku godzinach od zgłoszenia policjanci z powiatu kłodzkiego ustalili i zatrzymali 40-letniego sprawcę kradzieży rośliny. Funkcjonariusze dotarli też do miejsca, w którym podejrzany ukrył palmę. Roślina na szczęście nie została uszkodzona, policjanci odstawili ją przed dom kultury, aby nadal cieszyła oczy mieszkańców.

40-latek usłyszał już zarzut kradzieży cudzej rzeczy. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony