Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci stale monitorują bezpieczeństwo dzieci podczas różnych zorganizowanych form wypoczynku

Data publikacji 25.08.2022

Dolnośląscy policjanci systematycznie kontrolują miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży, bo celem nadrzędnym tych działań jest szeroko pojęte bezpieczeństwo naszych pociech. Tym razem jeleniogórscy funkcjonariusze odwiedzili harcerzy wypoczywających na terenie powiatu karkonoskiego. Rozmowy o bezpieczeństwie, które mundurowi prowadzą z uczestnikami obozów oraz kolonii, to ważny aspekt profilaktyczny, ale równie istotna jest stała współpraca z komendantami obozów i organizatorami innych form wypoczynku. Wszystko po to, aby zapewnić dzieciom spokojne i bezpieczne wakacje.

Policjantka z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wraz z Komendantem Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie, sprawdzali bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, które spędzają wakacje na obozie harcerskim w tej właśnie miejscowości. Była to jedno z wielu spotkań, jakie dolnośląscy policjanci systematycznie realizują w okresie wakacji. Mundurowi kontrolują m.in. różnego rodzaju miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży, bo celem nadrzędnym jest szeroko pojęte bezpieczeństwo naszych pociech.

Jeleniogórscy funkcjonariusze skontrolowali obiekt oraz rozmawiali z osobami odpowiedzialnymi za organizację wypoczynku. Poruszono zasady bieżącego monitorowania prognoz pogody, jako jeden z obowiązków organizatorów obozów i zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom w trakcie wypoczynku.

Ciekawym elementem spotkania były rozmowy z opiekunami oraz zuchami i harcerzami, o ewentualnych zagrożeniach podczas spędzania czasu w górach, nad wodą oraz poruszania się po drogach.

Policjanci zachęcali też do jeżdżenia w kaskach na: rowerach, hulajnogach, czy też deskorolkach oraz zaopatrzenia się w elementy odblaskowe, bo są to ważne elementy przekładające się bezpośrednio na bezpieczeństwo.
Ważne z punktu widzenia profilaktyki, były przekazywane przez funkcjonariuszy informacje m.in. o lokalnie występujących zagrożeniach i sposobach ich unikania.

Policjanci sprawdzili bezpieczeństwo dzieci i sposoby sprawowania opieki, jak również to, czy organizatorzy mają aktualne informacje o awaryjnych miejscach, w których miałyby być umieszczone dzieci w przypadku wystąpienia ewentualnych zagrożeń.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Rzecznik Prasowy
KWP we Wrocławiu

Źródło:
KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony