Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławianin zamierzał na ząbkowickim targowisku handlować papierosami i tytoniem bez akcyzy

Data publikacji 29.08.2022

Policjanci z Kłodzka zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie papierosów i tytoniu bez polskich znaków akcyzy. 25-letni wrocławianin przyjechał na teren powiatu ząbkowickiego, aby handlować nielegalnymi papierosami i krajanką tytoniu. Mężczyzna kontrabandę ukrył w samochodzie. Teraz zatrzymany odpowie karnie.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z kłodzkiej komendy powiatowej w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że na targowisku w powiecie ząbkowickim mężczyzna może posiadać kontrabandę w postaci nielegalnych papierosów. Szybko namierzyli osobowego forda, którym miał kierować podejrzewany o nielegalny proceder mężczyzna. Mundurowi ustalili, że tytoń może znajdować się w tym samochodzie.

Funkcjonariusze podczas sprawdzania samochodu 25-latka, a konkretnie bagażnika pojazdu, ujawnili w nim dokładnie to, czego się spodziewali - kartony z papierosami bez polskich znaków akcyzy oraz worki foliowe z tytoniem. Okazało się, że młody wrocławianin posiadał w swoim samochodzie około 13 tysięcy sztuk papierosów oraz ponad 21 kg krajanki tytoniu.

Towar nie miał polskich znaków akcyzy, więc mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Ujawnione papierosy i krajanka zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy. Straty na rzecz Skarbu Państwa z tytułu uszczupleń akcyzy wyniosły blisko 30 tysięcy złotych. Teraz w ramach prowadzonego postępowania śledczy wyjaśniają wszelkie okoliczności tej sprawy. Wszystko wskazuje na to, że o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Przypomnijmy, że za posiadanie oraz wprowadzanie do obrotu wyrobów, które powinny być oznaczone polskimi skarbowymi znakami akcyzy, grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

  • zabezpieczone w bagażniku samochodu papierosy i krajanka tytoniu
  • zabezpieczone w bagażniku samochodu papierosy i krajanka tytoniu
  • zabezpieczone w bagażniku samochodu papierosy i krajanka tytoniu
Powrót na górę strony