Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

21 zarzutów przedstawiono mężczyźnie za kierowanie pojazdem wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień. Był on również poszukiwany

Data publikacji 30.08.2022

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień. Okazało się, że mężczyzna wielokrotnie kierował samochodem nie stosując się do decyzji. W tej sprawie przedstawiono mu 21 zarzutów. Przestępstwa te policjanci ujawnili analizując między innymi zapisy monitoringu miejskiego. Mężczyzna był również poszukiwany. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o wielokrotne kierowanie pojazdem wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień.

27 sierpnia br., około godziny 15.30 funkcjonariusze w Szklarskiej Porębie na ul. Władysława Sikorskiego zatrzymali do kontroli drogowej 42-letniego kierującego pojazdem marki Chevrolet. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy i Prokuraturę Rejonową w Jeleniej Górze w celu ustalenia miejsca pobytu do innych czynności prawnych oraz do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności.

Ponadto mężczyzna kierował pojazdem wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień. Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie, między innymi na podstawie analizy zapisów monitoringu miejskiego potwierdzili, że mężczyzna wielokrotnie nie stosował się do decyzji o cofnięciu mu uprawnień. W okresie ostatnich kilku miesięcy 21 razy popełnił on to przestępstwo.

42-latek za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony