Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla recydywisty za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 31.08.2022

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu zatrzymali 29-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą, do której doszło w jednym z marketów na terenie miasta. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi powiatu zgorzeleckiego łącznie pięciu zarzutów. Wszystkie dotyczyły kradzieży alkoholu i papierosów, gdzie wartość skradzionego mienia wyniosła prawie 4 000 złotych. Mężczyzna ma na swoim koncie wyroki za podobne przestępstwa, dlatego teraz grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego najsurowszy, izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu został powiadomiony o kradzieży rozbójniczej, do jakiej doszło w jednym z marketów na terenie miasta. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń, pracownik ochrony próbował zatrzymać mężczyznę, który zabrał z półki dwie butelki alkoholu i chciał wyjść ze sklepu, nie płacąc. Sprawca zaczął być agresywny, szarpał się z ochroniarzem, odepchnął go, a następnie pomógł mu wstać, by za chwilę ponownie go odepchnąć i uciec.  

Do działań mających na celu zatrzymanie sprawcy włączyli się policjanci z Wydziału Kryminalnego i Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy, którzy kilka ulic dalej zatrzymali złodzieja.

Sprawcą okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, który znany był funkcjonariuszom z wcześniejszych czynności. Mężczyzna trafił do komendy, gdzie usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej.

Dodatkowo analiza prowadzonych postępowań pozwoliła na przedstawienie 29-latkowi czterech zarzutów za wcześniejsze kradzieże sklepowe alkoholu i papierosów. Łączna wartość skradzionego przez podejrzanego towaru wyniosła prawie 4000 złotych.

Zatrzymany był już karany za podobne przestępstwa, za które odbył kary więzienia, dlatego działając w warunkach powrotu do przestępstwa, grozi mu teraz do 15 lat pozbawienia wolności.

Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec 29-latka najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294

Opis filmu: Film przedstawiający mężczyznę szarpiącego się z ochroniarzem

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 23.68 MB)

Pliki do pobrania

  • 32.27 KB
Powrót na górę strony